Что нужно делать в день тестирования

1. Ви прийшли до пункту тестування. Біля входу Вас обов’язково зустрінуть чергові. Вони повинні перевірити запрошення, яке є перепусткою, та паспорт (у тих, кому не виповнилося 16 років, чергові вимагатимуть пред’явити свідоцтво про народження та довідку зі школи з фотографією). Ви повинні знати, що жодним нормативним документом не визначено час, коли учасникам тестування можуть дозволити зайти до приміщення, в якому розташований пункт тестування. Отже, якщо Ви прийшли раніше, то Ви можете очікувати початку тестування у вестибюлі закладу освіти, в якому розміщено пункт тестування.

2. У вестибюлі пункту тестування будуть встановлені спеціальні інформаційні дошки (стенди) з аудиторними списками учасників тестування. У цих списках потрібно знайти своє прізвище, ім’я та по батькові. Біля кожного прізвища буде вказано номер аудиторії, в якій Ви працюватимете над тестами. Запам’ятайте його.

3. За 15 хвилин до початку тестування Вам буде надано можливість пройти до приміщення. Знайдіть аудиторію, де Ви повинні працювати. На дверях цієї аудиторії буде розміщено список учнів, які в ній працюватимуть. У цьому ж списку поряд із Вашим прізвищем буде вказано номер столу, за яким Ви будете виконувати тестові завдання. Ви повинні запам’ятати цей номер. Це дуже важливо!

4. Біля дверей аудиторії Вас знову попросять показати запрошення й паспорт чи свідоцтво про народження. Лише тоді, коли інструктор переконається, що Ваше прізвище є у списку, а паспорт чи інші документи дають можливість ідентифікувати Вашу особу, Ви зможете ввійти в аудиторію.

5. На столі, що стоятиме біля дверей, Ви повинні залишити всі особисті речі: мобільний телефон, плеєр, записник, книжки тощо. Увага: пам’ятайте: під час тестування не можна використовувати будь_які допоміжні джерела інформації, адже цього не передбачено процедурою. У Вас будуть проблеми!

6. Знайдіть стіл, на якому є наліпка з тим номером, який Ви побачили біля свого прізвища у списку на дверях аудиторії. Увага: ви повинні сісти лише за той стіл, на якому наклеєний Ваш номер. В іншому випадку Ваша робота не буде ідентифікована, і Ви не зможете отримати результати. Перевірте себе кілька разів. За жодних обставин не погоджуйтеся на будь-які пропозиції пересісти за інший стіл, перейти до іншої аудиторії тощо. У такому разі на Вас чекає невдача.

7. Старший інструктор розпочинає інструктаж. Уважно вислухайте його настанови, запам’ятайте їх.

8. Старший інструктор повинен показати всім учасникам тестування секретний пакет із тестовими зошитами. Він має бути заклеєний. Старший інструктор повинен запропонувати одному з учнів пересвідчитися у цілісності пакета. Факт цілісності пакета учень засвідчує своїм підписом у протоколі. Увага: якщо у Вас виник щонайменший сумнів щодо цілісності пакета із завданнями, негайно повідомте про це інструктора. Ви можете особисто пересвідчитися у цілісності пакета. Лише після цього старший інструктор відкриває пакет.

9. Упродовж наступних 15 хвилин учасникам тестування роздають бланки відповідей, які були в пакеті. Таких бланків може бути один або два. На кожний бланк інструктори наклеюють наліпку зі штрих-кодом, у якому зашифроване Ваше прізвище. Увага: ви повинні знати, що:
а) наліпка наклеюється лише у спеціально визначеному місці;
б) наліпка має бути наклеєна горизонтально, без перекосів;
в) номер на наліпці повинен відповідати номеру стола, за яким Ви працюєте.
Будьте уважні, адже від Вашої зосередженості залежить успішна ідентифікація виконаних Вами тестових завдань!

10. Після наклеювання наліпок старший інструктор повинен ознайомити Вас із інструкціями про роботу з тестовими зошитами та порядком заповнення бланків відповідей.

11. За командою інструктора на зворотній стороні бланка А Ви повинні власноруч зафіксувати, що з правилами проведення тестування ознайомлені, й засвідчити це своїм підписом. Увага: всі записи у бланках відповідей мають бути зроблені учасником тестування кульковою (гелевою) ручкою чорного кольору.

12. Інструктори починають роздавати Вам зошити з тестами. На кожному зошиті зазначено його номер. Візьміть бланк відповіді та у спеціально відведеному місці поставте знак «Х» під номером, що відповідає номеру Вашого зошита. Увага: Акуратно виконуйте цю процедуру. Не сплутайте номери. Не пишіть ніяких цифр, а поставте лише один знак «Х». Пам’ятайте! Номер стола, за яким Ви працюєте, номер тестового зошита, номери на наліпках із штрихкодами мають бути однаковими. Це дуже важливо!

13. Відтепер розпочинається відлік часу, який визначено для виконання того чи іншого тесту. Цей час вказано на першій сторінці тестового зошита. Час початку роботи записується на класній дошці. Розпочинайте працювати.

Чи з усіх предметів будуть два бланки відповідей?

Два бланки відповідей (бланк А і бланк Б) будуть лише з української мови і літератури, історії України, математики. З решти предметів потрібно буде заповнити лише бланк А.

Чи можна адресувати запитання інструкторам, якщо завдання незрозуміле?

Не можна. Інструктор не має права відповідати на такі запитання. Це вважається порушенням процедури.

Чи можна уточнювати зміст запитання з іншими учасниками тестування, звертатися до них за будь;якою допомогою?

Не можна. За спробу надати чи одержати допомогу, спілкування під час тестування в будь_якій формі з іншою особою Вас позбавлять права складати тест.

Як діяти, якщо під час тестування Ви відчули погіршення стану здоров’я?

Якщо виникла така проблема, то піднесіть руку, і до Вас підійде інструктор. У разі потреби Вам нададуть медичну допомогу. Проте пам’ятайте, що час тестування подовжено не буде. У випадку, якщо тестування буде перервано серйозними ускладненнями стану здоров’я, рішення буде прийматися у кожному конкретному випадку.

Чи можна виправляти текст, написаний на бланку Б?

Виправлення помилок на бланку Б допускається, проте велика кількість виправлень може призвести до зниження результатів.

Чи можна вийти з аудиторії, якщо у цьому є нагальна потреба?

Так, можна. Про це буде зроблено відповідний запис у протоколі, де фіксується час Вашої відсутності. Пам’ятайте, що час тестування подовжено не буде. Поза аудиторією забороняється користуватися будь_якими засобами для отримання інформації, в т.ч. й електронними, а також спілкуватися з іншими учасниками тестування. За спробу зробити це Вас буде позбавлено права складати тест.

Чи можна користуватися довідниками, словниками, калькуляторами під час складання тестів?

При спробі скористатися допоміжними засобами інформації, не передбаченими процедурою тестування, Вас позбавлять права складати тест, а результат буде анульовано.

Що робити, якщо під час заповнення бланка А допущено помилку?

На бланку А передбачено поле для виправлення помилок.

Що робити, коли завдання надто складне?

Залиште його без розв’язку. Поверніться до розв’язання цього завдання після виконання інших завдань.

Що робити, коли всі завдання виконані?

Необхідно здати бланки А та Б старшому інструкторові та обов’язково розписатися у протоколі навпроти свого прізвища. Старший інструктор запаковує бланки відповідей у спеціальний секретний пакет із захисною стрічкою. Цей пакет відправляється на обробку та перевірку.

Що робити, коли всі завдання виконано раніше визначеного часу?

Заповнені бланки відповідей необхідно здати інструкторові та чекати його вказівок.

Що робити, якщо під час тестування Ви стали свідком порушення правил проходження зовнішнього незалежного оцінювання?

Після виконання тестових завдань Вам необхідно, не залишаючи пункту тестування, подати відповідну заяву. Факт написання заяви фіксується у протоколі проведення тестування. Заява долучається до протоколу. Увага: пам’ятайте, що Ваша власна позиція щодо недопущення порушень під час тестування є однією із гарантій його об’єктивності та чесності. Не мовчіть, коли бачите такі порушення.

"Зовнішнє незалежне оцінювання - 2008"
Джерело: Useti.org.ua