Реферат: Фотоприймачі з внутрішнім підсиленням
Зміст:
1. Загальні принципи роботи фотоприймачів (ФП).
2. Основні характеристики і параметри ФП.
3. Різні типи внутрішнього підсилення в ФП:
– звичайне підсилення на основі p-n-переходу (біполярні
транзистори);
– інжекційне підсилення;
– лавинне підсилення;
5. Застосування ФП з внутрішнім підсиленням.
6. Перспективи.
ФОТОПРОВІДНІСТЬ НАПІВПРОВІДНИКІВ
Оптична генерація носіїв току. Вільні носії, що беруть участь в електропровідності напівпровідника і знаходяться з решіткою у термодинамічній рівновазі, з'являються в результаті термічної генерації. Вони називаються зрівноваженими, а провідність у цьому випадку – зрівноваженою провідністю. Поява вільних електронів і дірок може бути пов'язана з іншими чинниками, зокрема, із поглинанням оптичного випромінювання. Носії струму, що виникли в матеріалі, минаючи термічне збудження, називаються незрівноваженими. Відповідно і надлишкова провідність називається незрівноваженою.
При поглинанні фотона електронно-діркова пара одержує деяку надлишкову енергію і квазіімпульс. Зрівноважений розподіл фотоносіїв по енергіях і квазіімпульсах встановлюється за час, менший часу перебування у відповідних зонах. Тому вони встигають "термолізуватися", тобто розподіл їх по енергіях і квазіімпульсах стає таким же, як і для зрівноважених електронів і дірок. Повна електропровідність:
? = q(?nn0 + ?pp0 + ?n?n + ?p?p),
де n0 і p0 – зрівноважені концентрації електронів і дірок; ?n, ?p – незрівноважені їх концентрації.
Фотопровідність:
?ф = q(?n?n + ?p?p)
При h? ? Eg концентрація незрівноважених електронів і дирок пропорційна швидкості оптичної генерації, тобто g = a?(?)Nф, де Nф – потік фотонів, ?(?) – квантовий вихід фотоіонізації (кількість електронно-діркових пар, утворених одним квантом світла)...
Бесплатно скачать реферат "Фотоприймачі з внутрішнім підсиленням" в полном объеме