Реферат: Пародійне переосмислення троянського циклу міфів у рамані Апулея «Метаморфози» у порівнянні з «Ілліадою»


Рубрика: Зарубежная литература
Вид: реферат
Язык: украинский
Размер файла: 15 кБ

Скачать реферат

Як я змогла зрозуміти з праці Хюбнера «Істина міфу», міф – це розповідь про богів та героїв. Різниця між гомерівською добою і добою занепаду Риму лежить у розумінні міфу. В класичну добу античності міф розшифровувався, як реальність, тобто як те, що сталося насправді, якою б надзвичайною не була подія. Тому первинно міфи були носіями людських знань про навколишній світ. З них дізнавалися про створення світу, про закони природи, про інші країни, про давноминулі події тощо. Міфологічна свідомість вважає передання реальності, спирається на нього, як на зразок.

Римське світосприйняття, особливо в період занепаду Римської імперії, мало дещо відмінний характер. З самого початку свого існування римська міфологія мала інший характер, дедалі розбіжності ставали все більш вагомими.

Найславетнішим римським героєм, хоча й троянського циклу, був Еней. Від сина Енея Юла походить рід Юліїв, до якого належав імператор Гай Юлій Цезар. Подібна історична спрямованість міфотворчості засвідчила існування нової «вищої» героїчної міфології.

Поступовий перехід людського суспільства до рабовласництва зруйнував патріархальні засади олімпійської сім’ї, втрутився в гармонійний світ олімпійських богів. У післякласичній міфології відбилися ознаки згасання процесу міфотворчості та руйнації міфу. Міфологія почала заперечувати себе сама, серед богів з’явилися богоборці, такі як Прометей, з богами почали змагатися герої і навіть люди.

Римська міфологія не була такою розвиненою і художньо-поетичною, як грецька. Фантазія давніх римлян не створила яскравих міфічних образів. Але давній римлянин, так само як і еллін, все життя відчував повну залежність від влади богів. Давні римляни створили спільний греко-римський пантеон богів і надали йому державного статусу

Бесплатно скачать реферат "Пародійне переосмислення троянського циклу міфів у рамані Апулея «Метаморфози» у порівнянні з «Ілліадою»" в полном объеме