Реферат: Атлантида
11
на збігах у Платона й Гомера в описах, зокрема, природи місцевості, де була розташована Троя, та на інших.
* В Атлантиді віяв сильний північний вітер, що не є типовим для Середземномор’я, за винятком лише відомого своїми штормовими вітрами входу в Чорне море.
* В Атлантиді, за описами, було два джерела – тепле й холодне. За словами Гомера, такі ж були у Трої.
* В Атлантиді знали латунь. В античні часи цей сплав виготовляли лише в одному єдиному місці – в Едромітті, що розтошований поблизу Трої.
* Розмір центральної частини міста Атлантиди, як зазначав
Платон, – п’ять стадій (900 кв.м.). Такий же розмір і пальцового комплексу Трої.
* Платон докладно описав великі портові споруди Атлантиди й твердив, що навколишня рівнина була прорізана каналами. Для заповнення цього водного лабіринту, за словами Платона, мешканці Атлантиди пробили в берегових скелях проходи в море. Рівнина, де стояла Троя, так само прорізана каналами, й тут, як і в Атлантиді, прибережні скелі пробиті наскрізь у двох місцях.
* В Атлантиді головний канал, що йшов від моря до царської фортеці, був завдовжки такий же, як у Трої.
* Морська міць Атлантиди, за Платоном, трималися на 12 сотнях суден, а флот Трої, за Гомером, налічував 1185 суден.
12
А як же бути з тим, що у Платона розповідається не про рівнину, а про великий острів, на якому була розташована Атлантида?
Вірно, каже Цангер, але винуватцем цього є Солон. Він помилково прочитав ієрогліфічні написи на стовпі під час відвідання головного храму в тодішній резиденції єгипетських фараонів Саїсі. Насправді цей ієрогліф означав не острів, а узбережжя або пісчасну смугу. Помилково розшифрував він і позначення місця, де була розташована легендарна країна. Не виключено, що Геракловими стовпами, як ми вже казали, називали Дарданели, а не Гібралтар.
Як вважає автор цієї версії, Платон припустився ще однієї великої помилки, називаючи час катастрофи. На колоні єгипетського храму було записано ієрогліфами, що «9000 років тому стародавні греки перемогли могутню, добре озброєну державу, ім’я якої Атлантида». Ця дата була каменем спотикання для вчених. Адже неможливо уявити собі існування розвинутої цивілізації… в кам’яному віці.
І ось Цангер знаходить, на наш погляд, досить переконливий вихід з цієї загадки. Як він з’ясував, у стародавньому Єгипті з середини третього тисячоліття користувалися не одним, а трьома календарами: державним офіційним сонячним та двома релігійними – місячними. Оскільки йдеться про колону в храмі, то час подій на ній був позначений за місячним календарем, отож названу вище дату слід поділити на 12,37. Виходячи з цього, вчений і визначає таку дату згаданої битви – 1207 р. до н. е. І виявляється, що
13
саме в цей час греки вели велику війну. Однак ворог був не за Гібралтарською протокою, а значно ближче – на північному заході Малої Азії. До того ж, одна з грецьких хронік називає і дату підкорення Трої – 1209 р. до н. е.
Отже, всі гіпотези мають раціональне зернятко. Котра ж з них виявляється єдино вірною, покажуть подальші дослідження. А може, більш слушною виявиться якась нова
Список использованной литературы:
1. Жиров Н.Ф. Антлантида, Москва: Географиздат, 1957 - 119 с.
2. Зайдлер Л. Антлантида, Москва: Мир, - 1966, 344 с.
3. Кондратов А.М. Антлантика без Антлантиды, Ленинград: Гидрометеоиздат, 1972, - 159 с.
4. Кукал З. Великие загадки Земли, Москва: Прогресс, 1989, - 396 с.
5. Ликум А. Все обо всем, Москва: Слово, 1993, т.3, - 543 с.
6. Скарлато Г.П. Захоплююча географія, Київ: Альтерпрес, 1998 – 414 с.
Бесплатно скачать реферат "Атлантида" в полном объеме