Реферат: Первісне суспільство: економічна основа, організація влади та норми поведінки
Сьогодні тема історія становлення держави і права за часів первісного суспільство, не є в центрі уваги вчених-науковців, але чи дійсно вона не заслуговує уваги? Ні, на мій погляд ця тема є суто теоретичною, але в той же час вона є основою для вивчення історії та теорії держави і права, бо вона дає багато відповідей про сутність і функції держави, права, їх зв’язок з економікою та психологією як суспільства, так і індивіда як члена суспільства. Хто не знає історію – той не має майбутнього! Виникнення держави і права дає нам можливість зрозуміти ті процеси котрі призводять до еволюції держави і права, їх зміни, природу цих явищ, а так , і можливість їх регулювати.
Чи є необхідність оновлення цієї теми, нових підходів, бачення? Так, є вона виникає не тільки з надходженням нових історичних фактів, котрі дають поштовх для нових роздумів, але й зміною самого суспільства, що дає можливість, використовуючи принцип порівняльного історизму, робити певні прогнози що до суспільного ладу, зміни форми держави, чи оновлення права.
Питанню первісного суспільства, присвячено не багато статей та публікацій, порівняно з іншими темами курсу теорії держави і права, але все ж таки ми бачимо певне оновлення поглядів на первісне суспільство, а також розробки на цій основі прогнозування певних економічних чи політичних подій.
Мета дослідження - проаналізувати економічну основу первісного суспільства, організацію влади та норми поведінки в первіснообщинному суспільстві – чи є ці поняття основою суспільства взагалі, порівняти відмінність держави та права від організації влади та норм поведінки первісного суспільства.
Завданнями дослідження є:
1) Проаналізувати економічну основу виникнення держави та права в первісному суспільстві.
2) Порівняти вплив економічних явищ на суспільство при первісному ладі і зараз.
3) Використовуючи конкретно історичний метод вивчити особливості соціального регулювання в період первісного ладу, дослідити динаміку його розвитку.
4) Розглянути специфіку норм поведінки первісного ладу.
5) Проаналізувати спосіб організації суспільства, психологію організації влади одних людей над іншими .
6) Порівняти сучасне право та норми поведінки при первісному суспільстві.
7) Порівняти організацію влади при первісному суспільстві і сучасну державу.
Список использованной литературы:
1. Думанов Х.М., Першиц А.И. Мононорматика и начальное право //Государство и право №1 2000.
2. Загальна Теорія Держави і права /Под. ред. Цвік М.В –Харьків 2002.
3. Загальна теорія держави і права. Навчальний посібник за ред. В.В.Копєйчикова – К.:Юрінком, 2002.
4. Загальна теорія держави і права. Навчальний посібник за ред. проф. М.В. Цвіка, доц. В.Д.Ткаченка, проф. О.В.Петришина – Харків, 2002.
5. Ведєрніков Ю.А., Грекул В.С., Папірна А.В. Теорія держави і права: Навчальний посібник для підготовки до державного іспиту. - Дніпропетровськ: Юридична академія МВС України, 2005.
6. Кельман М.С. Теорія держави. –Тернополь,1997.
7. Любашиц В.Я. Первобытное общество: общественная власть и формы организации //Вісник ЛІВС МВС України №2 2000.
8. Малый А.Ф. Государственная власть как правовая категория //Государство и право – 2001 - № 3.
9. Рабінович П. М. Основи загальної теорії права та держави. Видання 5, зі змінами. Навчальний посібник. – К.: Атіка, 2001.
10. Скакун О.Ф. Теорія держави та права. – Харків: Консум, 2001.
11. Теория государства и права/Под. ред. В.К.Бабаева. – М.: Юрист, 2002.
12. Хропанюк В.Н. Теория государства и права. – М., 2000.
13. Блокгауз Ф., Ефрон И. «Энциклопедический словарь (современная версия)» Узд. «Эксмо», Москва – 2005г.- с.567;
Бесплатно скачать реферат "Первісне суспільство: економічна основа, організація влади та норми поведінки" в полном объеме