Курсовая: Конституційні права і свободи людини і громадянина



Одним з важливіших принципів свободної демократичної держави є
верховенство Закону та його неухильне дотримання.
Предметом дослідження цієї роботи є права і свободи людини, закріплені в ІІ розділі Конституція України 1996 року, який іменує¬ться "Права, свободи та обов'язки людини і громадяни¬на". Цей розділ розміщений після розділу "Загальні заса¬ди" і перед розділами про органи влади, що підкреслює важливе значення інституту прав і свобод людини.
Конституція, як відомо, закріплює лише головні, принципові положення, які, діючи безпосередньо, у не¬обхідних випадках розкриваються і конкретизуються в інших законодавчих актах, розвиваються в поточному законодавстві. При реалізації конституційних прав, свобод та обов'язків громадян має діяти принцип їх найвищої юридичної сили. Це означає виконання обов'язків усіма суб'єктами права в сфері правотворчості і правореалізації.
По-перше, органи виконавчої влади і за їх уповнова¬женням громадські організації зобов'язані видавати такі підзаконні нормативні акти, які повністю відповідають конституційним положенням про основні права, свободи й обов'язки громадян. Норми поточного, галузевого за¬конодавства не можуть обмежувати конституційні права і обов'язки громадян при їх конкретизації й розвитку, як¬що це прямо не передбачено Конституцією.
По-друге, органи всіх гілок державної влади зо¬бов'язані вживати законодавчі, організаційно-правові, виховні та інші заходи для забезпечення повної і всебіч¬ної реалізації громадянами своїх конституційних прав, виконання ними покладених на них основних обов'язків.
По-третє, кожний державний орган може і має в ме¬жах своїх повноважень в установленому законом порядку тлумачити й застосовувати конституційні та галузеві норми так, щоб при цьому надавався пріоритет таким рішенням, які б забезпечували найповніше здійснення громадянами їхніх конституційних прав і свобод, вико¬нання ними своїх основних обов'язків.
Виконання зазначених вимог створює режим конституційної законності, в умовах якого будь-яка конституційна норма про основне право, свободу або обов'язок діє реально і безпосередньо, до того ж, права й свободи людини і громадянина захищаються судом.

Список использованной литературы:


1. Конституція України із змінами і доповненнями внесеними Законом Ураїни від 8 грудня 2004р. №2222-ІV - К., 1996р.
2. Кравченко В.В., Конституційне право України: Навчальний посібник, видавництво”Атака”2000р.
3. Загальна декларація прав людини, 1948р. Генеральна Асамблея ООН 10 грудня 1948 року прийняла і проголосила Загальну декларацію прав людини. (Док.ООН/РЕS/217 А).
4. Міжнародний пакт про громадянські і політичні права( Міжнародний пакт ратифіковано Указом Президії Верховної Ради Української РСР N 2148-VІІІ ( 2148-08 ) від 19.10.73 )
5. ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, NN 40-44, ст.356 )
6. Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права
( Міжнародний пакт ратифіковано Указом Президії Верховної Ради Української РСР N 2148-VІІІ ( 2148-08 ) від 19.10.73 ) Бесплатно скачать реферат "Конституційні права і свободи людини і громадянина" в полном объеме