Курсовая: Джерела трудового права



Підводячи підсумок роботі, можна сказати про значну зміну всієї законодавчо-нормативної бази країни. Завдання нормотворчих органів полягає в тому, щоб обновити загальні положення трудового законодавства, привести їх у відповідність з існуючими економічними реаліями, а так само досить докладно вирішити питання, що виникають у сфері праці між працівниками і роботодавцями, на базі соціального партнерства й обліку обох сторін трудового договору.
У такий спосіб зміна соціально-економічної обстановки в країні спричинила за собою значну зміну законодавства, а, отже, і джерел трудового права.
Термін «джерело права» має двояке значення. По-перше, це ті матеріальні умови, що існують у суспільстві за наявних матеріальних і виробничих відносин. По-друге, це ті конкретні форми виразу правових приписів, що виходять від органів державної влади, які видають нормативні акти в межах своєї компетенції, на підставі і на виконання чинного законодавства, за допомогою яких тому чи іншому правилу поведінки надається обов'язкова сила.
Джерела — нормативні акти, що відносяться до трудового права України, складають визначену систему, що містить у собі різноманітні за своїм характером, юридичною чинністю і сферою дії нормативні акти. Таку систему звичайно іменують системою трудового законодавства, припускаючи, однак, в одних випадках сукупність усіх нормативних актів — джерел трудового права, в інших — тільки закони про працю. Інакше кажучи, розрізняють поняття трудового законодавства в широкому і вузькому змісті слова.
Джерела трудового права, що містять норми трудового законодавства, треба відрізняти від правових актів застосування трудового законодавства. Рішення суду по конкретній трудовій суперечці — це акт застосування норм трудового законодавства, а не джерело права.
У джерелах трудового права України відбиті матеріальні умови життя нашого суспільства і з їхньою зміною міняються і джерела трудового права. Нині це відбувається часто, у зв'язку, з чим трудове законодавство швидко обновляється. Зі зміною в дійсний період виробничих відносин, трансформацією форм власності, роздержавленням державних і муніципальних підприємств змінюються трудові відносини в них. Міняється і трудове законодавство, і його джерела в напрямку більшої їхньої відповідності виникаючим ринковим відносинам. Застарілі нормативні акти трудового права скасовуються чи виправляються, доповнюються, а нові з'являються.

Список использованной литературы:


1. Жоравович Д. Вплив міжнародних норм про працю та вітчизняне трудове право // Право України. — 2001. — №3. — С.69-71.
2. Закон України „Про внесення змін і доповнень до КЗпП Української РСР при переході республіки до ринкової економіки” від 20 березня 1991 року // Закони України. —Т. 1. — 1990-1991. — К.: Право, 1996. — С. 91-108.
3. Закон України „Про охорону праці” // Людина і праця. Довідник з правових питань. — К.: Юрінком Інтер, 1997.
4. Иванов С.А. Трудовое право переходного периода: новые источники // Государство и право. — 1996. — №1. — С.43-52.
5. Карпенко Д., Хуторян Н. Особлива частина проекту Кодексу України про працю потребує удосконалення // Право України. — 1998. — №6. — С.54-58.
6. Карпенко Д., Хуторян Н. Правові проблеми Загальної частини проекту Кодексу України про працю // Право України. — 1998. — №3. — С.41-44.
7. Кодекси України. Кодекс Законів про працю. — К., 1997.
8. Конституція України. — К.: Право, 1996.
9. Наровлянський О.Д. Основи правознавства. — К.: Парламентське видавництво, 2001.
10. Основи правознавства / За ред. С.В. Ківалова і М.П.Орзіх. — К.: Товариство „Знання”, КОО, 2000.
11. Пилипенко П. Окремі зауваження до проекту Кодексу України про працю // Право України. — 1996. — №9. — С.63-70.
12. Правознавство / За ред. В.В.Копєйчикова. — К.: Юрінком Інтер, 2002.
13. Сыроватская Л.А. Трудовое право. — М.: Юристь, 1998.
14. Трудове право України / За ред. Н.Б. Болотіної і Г.І. Чанишевої. — К.: Товариство „Знання”, 2000.
15. Трудове право України / За ред. П.Д.Пилипенка. — Львів: „Вільна Україна”, 1996.
16. Трудове право України: Підручник. – Х.: Фірма “Консум”, 1998. – 480 с.
17. Трудовое право / Под. ред. О.В.Смирнова. — М.: Проспект, 1999.
18. Чанишева Г. Окремі теоретичні проблеми сучасного трудового права України // Право України. — 1999. — №9. — С.13-19.
19. Шамшина І. Щодо концепції законодавства України про охорону праці // Право України. — 1998. — №4. — С.44-45.
20. Юридична енциклопедія в 6-ти томах. — Т. 2. — К.: Українська енциклопедія, 1998. Бесплатно скачать реферат "Джерела трудового права" в полном объеме