Реферат: Система права


Рубрика: Право, политология
Вид: реферат
Язык: украинский
Размер файла: 304 кБ

Скачать реферат

Відносини, в які вступають люди, об'єднання громадян, держава і суспільство знаходяться між собою в тісному взаємозв'язку, утворюючи єдине ціле. Відповідно і право, відображаючи суспільні відносини, їх стійкі ознаки, властивості, являє собою складну , цілісну систему.
Правова система як філософське поняття це певне цілісне явище, що складається з взаємопов'язаних частин (елементів), які взаємодіють між собою. Як ціле неможливе без його складових, так і окремі складові не можуть виконувати самостійні функції поза системою.
Відразу ж потрібно звернути увагу на те, що, незважаючи на подібність висловів, потрібно чітко розрізняти два поняття - «правова система» і «система права». Перше поняття , тобто "правова система" - це система всіх юридичних явищ , які існують у певній державі або групі однотипних держав, сюди входять - і власне саме право, і правова ідеологія, і судова (юридична) практика держави. Поняття «правова система» має істотне значення для характеристики права тієї або іншої країни. Звичайно, в цьому випадку говориться про «національну правову систему», наприклад, Росії, Великобританії, Китаю.
І ось стосовно тієї або іншої країни використання поняття «національна правова система» дуже важливо тому, що в ній поряд з власне правом можуть грати визначальну роль або судова (юридична) практика, або правова ідеологія, від чого в свою чергу залежить весь лад, «весь світ» правових явищ.
Саме тому у зв"язку із цією ознакою виділяють такі сім'ї правових систем:- сім'я нормативно-законодавчих систем континентальної Європи – романо - германське право (в цих системах на першому місці стоїть закон);
- сім'я нормативно-судових , англосаксонських правових систем -
прецидентне право Великобританії, США (в цих системах домінуюче
значення має судова, юридична практика, прецедент);
- сім'я релігійно-традиційних, заідеологізованих систем-мусульманське право, радянське право (в цих системах домінуючу роль відіграє релігія, партійна ідеологія).
До складу правої системи входять:
- різноманітні правові акти(юридичні норми з їх зовнішніми джерелами, об'єктивовані акти тлумачення і застосування цих норм); діяльність відповідних суб’єктів по створенню таких актів.
- різноманітні види і прояви правосвідомості;
- стан законності та його деформації(акти правомірної, а також неправомірної поведінки).

Список использованной литературы:


Конституція України - Львів, 1996р.
1. Алексеев С.С. «Держава і право». -Москва, «Юридична літра», 1996 р.
2. Хропанюк Н.В. «Теорія Держави і Права».- Москва, «ДДТ», 1994 р.
3. Піголкин А.С. «Загальна Теорія Права».- Москва, МГТУ ім. Н.Е.
Баумана, 1996р.
4. Рабінович П.М. "Основи загальної теорії держави і права". - Київ,1994р.
5. НастюкМ."Правознавство".- Львів "Світ", 1994р.
6. Копейчиков В.В. "Правознавство". – Київ ”Інтер", 1998р.
7. Усенко І.Б. "Основи правознавства". – Київ “Ірпінь", 1999р.
8. Копейчиков В.В. "Загальна теорія держави і права". – Київ "Юрінком", 1997р.
9. Олійник А.Ю., Гусарєв С.Д., Слюсаренко О.Л. "Теорія Держави і права України". -Київ "Юрінком-Інтер", 2001р
10. Назаренко Є.В. "Теорія держави і права". - Київський держ.ун-т., 1988р. 11. Лазарєв В.В. "Загальна теорія права і держави". -Москва, 1996р.
І2.Лівшиць Р.З. " Сучасна теорія права". - Москва ,1996р.
13. Марченко М.Н. "Теорія держави і права". - Москва 1996р.
І4. Патолкин А.С. "Загальна теорія права". - Москва 1995р.
І5. Колодій А., Копейчіков В., Тихомиров А., Лисенков С. "Теорія держави і права”-Київ “Юрінфом”, 1996р.
16. Сурилов А.В. “Теорія держави і права" Навч.посіб.-К.-Одеса"Вища школа”, 1989р. Бесплатно скачать реферат "Система права" в полном объеме