Реферат: Особливості екологічного права в Україні
Одночасно екологічне право є одним із засобів соціально-екологічного виховання, що ставить на меті формування соціально-екологічної свідомості, соціально-екологічної культури та соціально-екологічної відповідальності як суспільства в цілому, так і всіх його громадян.
Відповідальність - філософсько-соціологічна категорія, що відображає об'єктивний, історично-конкретний характер взаємовідносин між особистістю, колективом, суспільством з точки зору свідомого здійснення пред'явлених до них взаємних вимог. У індивіда відповідальність формується як наслідок тих зовнішніх вимог, що до нього пред'являє суспільство, соціальна група, колектив. Сприйняті індивідом, вони стають основою внутрішньої мотивації його відповідальної поведінки, регулятором якої є совість.
За тривалу історію розвитку суспільства було вироблено багато різноманітних форм відповідальності людини. Серед них вирізняють відповідальність юридичну, політичну, моральну та інші види відповідальності. Залежно від суб'єкта відповідальності прийнято також вділяти індивідуальну, групову та колективну.
Правова відповідальність в галузі екології, як правило, визначається як особливий стан (вид) суспільних екологічних правовідносин, при якому правовими засобами забезпечується виконання відповідальними особами спеціальних обов'язкових вимог законодавства в галузі використання природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища, забезпечення екологічної безпеки чи застосування до винних осіб заходів державно-правового примусу.
Аналізуючи структуру еколого-правової відповідальності, можна, як вважає один з провідних українських фахівців в галузі екологічного права В.І.Андрейцев, виділити її наступні форми:
і. Позитивна (активна) специфічна форма стану суспільних екологічних правовідносин, в яких активно реалізується спеціальна правосуб'єктність зобов'язаних осіб, що спрямована на виконання належних позитивно юридично значимих дій в галузі використання природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища і забезпечення екологічної безпеки.
Список использованной литературы:
1. Андрейцев В.І. Екологічне право. - К., 1996.
2. Аидрейцев В.І. Екологія і закон. Еколого-правова від¬повідальність. - К., 1991.
3. Баб'як О.С., Біленчук ПД., Чирва Ю.О. Екологічне право України. - К., 2001. - СІ 1-34.
4. Бакка М.Т., Пирськгш О.А. Екологія та захист ноосфери. -Житомир, 1998. - С.224-230.
5. ДмитренкоІА. Екологічне право України. - К., 2001. - С.З-43.
6. Дьомкін В.О. Вступ до екологічної політики. - К., 2000. -С.7-78.
7. Екологія і закон. В 2-х ч. / За ред. В.Ї.Андрейцева. - К., 1998.
8. Крисаченко B.C., Хилько М.І. Екологія, культура, політика -К.,2001.-С.535-574.
9. Маркое Ю.Г. Социальная экология. Взаимодействие общества и природы. - Новосибирск. - 2001. - С.401-456.
10. Соціальна екологія: Навч. посіб. / За ред. Л.П.Царика. -Тернопіль, 2002. - С. 151-159.
11. Тищенко Г.В. Екологічне право. - К., 2003.
12. Хилько M.I. Екологічна політика. - К., 1999. - С.200-224.
Бесплатно скачать реферат "Особливості екологічного права в Україні" в полном объеме