Реферат: Види українських літературних загадок
Використання у навчальному процесі різних видів літературних загадок, разом з народними, дозволяє побудувати послідовну систему роботи над загадками в початковій школі. Для того, щоб це зробити грамотно, треба знати, яке розмаїття авторських загадок існує в дитячій літературі.
У свій час І.Франком, І.Березовським, М .Рибніковою та іншими вченими-літературознавцями були запропоновані класифікації загадок . М. . Сахаров розташував загадки за нумерацією, І. Худяков — за алфавітом відгадок. Д.. Садовніков запропонував розміщувати матеріал за тематикою відгадок. Свою роль у тематичному розташуванні загадок відіграла аналогічна класифікація прислів’їв у збірці В. Даля, де серед прислів’їв зустрічаються і загадки. Тематична класифікація з того часу стала звичною.
Перша класифікація українських загадок належить І. Я. Франку, яку він здійснив у праці «Останки первісного світогляду в руських і польських загадках народних». В основу своєї класифікації він поклав давні світоглядні уявлення слов’ян, їхні релігійні вірування, тому поділив загадки на анімістичні, в яких явища природи, неживі предмети виступають істотами (це загадки про небо, землю, сонце, місяць, зорю); зооморфічні, в яких сили природи зображені у вигляді звірів; антропоморфічні, в яких явища природи ідентифікуються з людьми. Усі інші загадки І. Франко називав «штучними». Оскільки, вони можуть викликати інтерес як мовні фразами, проте не є цікавими з точки зору народного світогляду.
Бесплатно скачать реферат "Види українських літературних загадок" в полном объеме