Реферат: О. Сенатович "Малий Віз"
Під час опису розмови Дмитрика з козаками про підводного човна авторка досягає гармонійного поєднання картин сучасного й минулого, що дає їй змогу активно впливати на читачів, зачіпаючи їхнє сьогодення й пов'язуючи його зі славним історичним буттям нашого народу (йдеться про мету перебування Сірка у Львові). Образ Малого Воза також вказує на козацьке буття, за якого, власне, віз був основним засобом пересування. Й у цій казці він допомагає Дмитрикові здійснювати свою подорож у часі й просторі. Вчитель має підвести п'ятикласників до думки про те, яка звитяжна історія нашого народу, зародити в них почуття гордості за українське козацтво, яке уособлює не просто волелюбність, а й здатність виборювати собі кращу долю.
Учнівські міркування доречно спрямувати й до нинішніх проблем українського суспільства, значна частина якого ще далека від народних ідеалів свободи й патріотизму. Як тут не пригадати казку А. Лотоцького «Михайло-семиліток», герой якої чекає слушного часу, щоб повернутись на батьківщину, або розмову в класі про уривок І. Нечуя-Левицького «Запорожці», перейнятий турботами про Україну? Головне, вони замисляться над зв'язком минулого й сьогодення, спробують прогнозувати своє майбутнє. Водночас у молодших підлітків формується уявлення про літературну казку, художній твір як плід письменницької уяви й показник його художньої майстерності.
Список использованной литературы:
1. Мовчан Р. В. Українська література: Кн. для вчителя: 5 кл. — К.: Генеза, 2005. — 248 с
2. Ситченко А. Л. Навчально-технологічна концепція літературного аналізу. — К.: Ленвіт, 2004. — 304 с
3. Цимбалюк В. І. Українська література: Підруч. для 5 кл. загальноосвіт. навч. закл. / В. І. Цимбалюк, В. В. Потіха — К.: Навч. книга, 2005. — 320 с
Бесплатно скачать реферат "О. Сенатович "Малий Віз"" в полном объеме