Реферат: Меценатство і українська культура
У грудні 1995 року в Україні було засновано Міжнародний благодійний фонд конкурсу імені знаменитого українського піаніста, киянина В. Горовиця. З того часу в культурних колах України й світу фонд набув визнання як ініціатор і організатор багатьох мистецьких акцій, програм і проектів. Серед них – міжнародні конкурси молодих піаністів, фестиваль „Київські літні музичні вечори”, „Літня музична академія” та інші. Фонд видає книги, наукову й нотну літературу, випускає компакт-диски та іншу продукцію. Збираючи на свої концерти й конкурси найталановитішу молодь і досвідчених високопрофесійних музикантів, фонд, за словами його президента Ю. Зільбермана, – “Розчищає музичне сміття, яке, на жаль, завалює нас останнім часом, і сіє прекрасне і шляхетне” [6, 7].
Великим концертом фортепіанної музики в Колонному залі Національної філармонії України було відзначено 10-річчя фонду (за цей час у престижних музичних змаганнях взяли участь 670 піаністів з 27 країн світу). В урочистостях взяли участь лауреати і члени журі попередніх мистецьких перегонів, а також його організатори – Київське державне вище музичне училище ім. Р. Глієра, в якому навчався знаменитий віртуоз В. Горовиць. З ініціативи фонду та за підтримки столичної влади і було організовано це музичне свято. За внесок в українську культуру і з нагоди 10-річного ювілею Міжнародний фонд конкурсу В. Горовиця було нагороджено Почесними грамотами київського міського голови та Національної комісії України у справах ЮНЕСКО” [8].
Фонд „Україні 3000” був заснований у 2001 році тодішнім прем’єр-міністром України Віктором Ющенком. “Настав час, коли людина нарешті повинна озирнутися довкола і допомогти тому, хто цієї допомоги потребує”, – сказала голова наглядової ради Міжнародного благодійного фонду “Україна 3000” Катерина Ющенко. Напрямки роботи фонду стосуються збереження й відродження скарбів напівзабутої культури, відкриття центру розвитку музейної справи.
Фонд працює над відновленням в Україні добрих традицій меценатства, якими споконвіку славилася українська земля, він має намір визначити стратегію гармонійного розвитку людини майбутнього, тобто спрогнозувати, якою буде наша молодь, допомогти їй будувати майбутнє [9].
В Україні понад 4 тисячі музеїв. За кількістю і якістю їх колекцій наша держава є однією з найпотужніших у Європі. Та нині музейна система переживає глибоку кризу, що спричинена низкою проблем – відсутністю стабільного фінансування, нестачею кадрів, невмінням музеїв адекватно реагувати на виклики сучасності. Фонд започаткував програму “Центр розвитку музейної справи”, яка зорієнтована на підготовку системних змін у музейній сфері. Фондом було створено інформаційний бюлетень “Український музей”, який безкоштовно розповсюджується для всіх музеїв та профільних установ. Також Фонд організував конкурс на отримання стипендій для музейних працівників [10].
Бесплатно скачать реферат "Меценатство і українська культура" в полном объеме