Реферат: Поезія мейстерзінгерів
Яскрава сторінка німецької музики та літератури Ренесансу пов'язана з творчістю мейстерзингерів (нім. Meistersinger - "майстер-співак") – поетів-співаків з середовища ремісників.
Вони були не професійними музикантами, а насамперед майстрами - зброярами, кравцями, склярами, чоботярами, пекарями і т.п. У міський союз таких музикантів входили представники різних ремесел. У XVI сторіччі об'єднання мейстерзингерів існували в багатьох містах Німеччини.
Мейстерзанг пов'язаний з підйомом міст і ростом бюргерства. Першу співочу школу заснував Генріх Фрауенлоб з Мейсена (близько 1250—1318). Поезія мейстерзингерів одержала поширення в Південній Німеччині; особливо відома Нюрнберзька співоча корпорація, з якої вийшли Ганс Фольц і Ганс Сакс. Пізніше мейстерзанг поширився на Австрію і Богемію.
Творчість мейстерзингерів була регламентована великими статутами правил (так званої табулатури), яких неухильно повинен був дотримуватися мейстерзингер. У визначені дні в церкві або ратуші мейстерзингери влаштовували урочисті поетичні змагання.
З кінця 16 ст. починається занепад творчості Мейстерзингери, викликаний загальним занепадом цехового ремесла.
Репертуар мейстерзингерів майже не виходив за межі біблійних і релігійно-дидактичних мотивів, лише в 16 ст. з'явилися світські і навіть любовні пісні.
Бесплатно скачать реферат "Поезія мейстерзінгерів" в полном объеме