Реферат: Хореографія


Рубрика: Физкультура, спорт
Вид: реферат
Язык: украинский
Размер файла: 26 кБ

Скачать реферат

Хореографія (від грец. с/іогеіа – танець і §гарпо – пишу} інтерпретується як танцювальне мистецтво взагалі.
Хореографічне мистецтво – це дуже об'ємне поняття, яке містить балет, мистецтво народного сучасного танцю.
Хореографія сформулювала цілу систему специфічних засобів і прийомів, свою художньо виразну мову, за допомогою чого створюється хореографічний образ, який виникає з музично-ритмічних рухів. Він має умовно-узагальнений характер і розкриває внутрішній стан і духовний світ людини. Основу хореографічного образу складає рух, який безпосередньо пов'язаний з ритмом.
Специфічною особливістю мистецтва хореографії є її безпосередній зв язок з музикою, яка допомагає розкрити хореографічний образ у всій яскравості і повноті, впливає на його темпоритмічну побудову.
При аналізі музичного мистецтва йшлося про існування важливого зв'язку композитор – виконавець. У хореографії цей зв'язок значно ускладнюється, адже між композитором і виконавцем з'являється постать хореографа. Саме цей «потрійний союз» і робить хореографію видом мистецтва.
Перші свідчення про зародження мистецтва хореографії відсилають нас до глибокої давнини, коли у доісторичну добу танець виконував певну ритуальну функцію. Ця тенденція мала своє продовження і розвиток у культурах Стародавніх Єгипту і Греції, тоді як у Стародавньому Римі танець вже починає сприйматися як видовище.
Середньовіччя накладає на хореографічне мистецтво табу – заборону, хоча народний танець, незважаючи на будь-які перешкоди, продовжує свій розвиток (ця ситуація певною мірою стала основою для відомого роману В. Гюго «Собор Паризької Богоматері»).
Процес відновлення мистецтва хореографії пов'язаний з добою Відродження, але справжній його розвій починається у XVII ст., коли у Франції було створено Королівську академію танцю (1661).

Список использованной литературы:


Аристотель. Сочинения: В 4 т. – М., '1976. Буало Никола. Искусство поэтическое. – М., 1967.
Волков И. Ф. Творческие методы и художественные системы. – М., 1989.
Еремеев А. Ф. Границы искусства. – М., 1987. Идеология, мораль, искусство. – К., 1990.
Кучерюк ^. Ю. Социальные функции искусства // Эстетика. – К., 1991.
Левчук Л. Т. Західноєвропейська культура XIX ст. // Історія світової культури. – К., 1994.
Мазепа В. И. Художественная реальность в составе культуры // Искусство: художественная реальность и утопия. – К., 1992.
Мінералов Ю. К. «Поезія є перетворення думки» (До поетики О. О. Потебні) // Філософська і соціологічна думка. – 1993. – № 3.
Панченко В. Ґ. Мистецтво в контексті культури. – К.,1998. Бесплатно скачать реферат "Хореографія" в полном объеме