Реферат: Проблеми шлюбу


Рубрика: Право, политология
Вид: реферат
Язык: украинский
Размер файла: 16 кБ

Скачать реферат

Історія людства, крім позитивного досвіду, внесла й багато негативного у шлюбні порядки та в сімейні стосунки. Насамперед йдеться про варварські норми поневолення жінки й особливо про покупний шлюб. Він був заведений у більшості суспільств давнини й середньовіччя. Шлюбні платежі дали нове життя таким формам шлюбу, як шлюб «відробітком», «утробний» та «колиско¬ва змова».

Не зник зовсім і шлюб «викраданням». Усе це, звичайно, не сприяло розвитку рівноправності в сім'ї між чоловіком та жінкою. Сьогодні зміст шлюбу змінюється. Йому властиві інші ознаки. Шлюб—це захищена державою добровільна спілка між чоловіком і жінкою, які об'єднуються з метою створення сім'ї, народження й виховання дітей. Це вільний, рівноправний і в ідеалі довічний союз, що передбачає дотримання встановлених державою правил.

Зараз для укладання шлюбу необхідні добровільна згода майбутнього подружжя та реєстрація цієї згоди в державних установах. У розвинених країнах питання про форму шлюбу розв'язують по-різному.

Церковний шлюб поширений серед православних у Греції, серед католиків в окремих країнах Латинської Америки, серед мусульман у низці країн Сходу. В Аргентині, Австрії, Бельгії, Голландії, Туреччині, Швейцарії, Німеччині, Японії дійсним визнають лише громадянський шлюб. Альтернативні форми шлюбу — релігійні або громадянські — допускають в Англії, Данії, Італії, Іспанії, Канаді та у деяких штатах США.

У багатьох країнах зберігають значення заручини, які закріплюють попередню згоду на укладання шлюбу. У нашій країні громадянський або релігійний шлюб укладають за місяць після подачі заяви до органів ЗАГСу.

Однією з головних умов укладання шлюбу є досягнення певного віку. Для жінок і чоловіків він установлений у 18 років. В Україні шлюбний вік для жінок знижений до 17 років. У Франції цей вік для жінок знижений до 16 років, а в Англії для обох статей —до 16 років.

У Польщі він підвищений для чоловіків до 21 року. У Китаї він становить 20 років для жінок і 22 роки для чоловіків. За наявності серйозних підстав шлюбний вік може бути зниженим у Франції, наприклад, президентом республіки, у Німеччині—опікунським судом, в Англії та США—судом, у Швейцарії—урядом кантону, в нашій країні — виконкомами місцевих Рад народних депутатів.

Бесплатно скачать реферат "Проблеми шлюбу" в полном объеме