Реферат: Дисциплінарна відповідальність


Рубрика: Право, политология
Вид: реферат
Язык: украинский
Размер файла: 21 кБ

Скачать реферат

Проголошення України демократичною, соціальною та правовою державою, найвищою соціальною цінністю якої є людина, обумовлює необхідність реформування трудового законодавства, приведення його у відповідність з міжнародними нормами і стандартами.

Попри шістнадцятирічну історію незалежності України, з часів СРСР законодавство про дисциплінарну відповідальність розвитку в нашій державі майже не зазнало: можна згадати лише про дисциплінарні статути Збройних сил і міліції, а також окремі, розрізнені норми Кодексу законів про працю України і Виправно-трудового кодексу України. Не приділялось належної уваги цим питанням і в правовій доктрині.

Як правило вони розглядалися лише в рамках підручників з адміністративного і трудового права. В зв’язку з цим росте кількість громадян, які, незаконно притягуються до адміністра-тивної та дисциплінарної відповідальності лише через вади відповідного законодавства. Більшість робіт, присвячених дисциплінарній відповідальності, датовано радянським періодом, а сучасні роботи здебільшого тор-каються окремих аспектів дисциплінарної відповідальності Абрамова А.А. Дисциплина труда в СССР. -М.: «Юридическая литература», 1999. –176 с..

У чинному Кодексі законів про працю України (далі КЗпП) детально врегульована лише відповідальність працівників, окремі ж випадки відповідальності роботодавця розпорошені по всьому КЗпП і не врегульовані в ньому в окремій главі; у діючому законодавстві не знайшли також свого закріплення питання відповідальності сторін колективних трудових правовідносин. У КЗпП України ті чи інші питання відповідальності регулюються із зміщенням гарантій на користь однієї із сторін без врахування інтересів іншої сторони трудових правовідносин.

Підготовка проекту нового Трудового кодексу України вимагає розробки концепції побудови Кодексу в цілому і кожного з його розділів, одним з яких є розділ, що регулює відповідальність сторін трудових відносин. Це в свою чергу вимагає розробки концепції розвитку як трудових правовідносин взагалі, так і кожного із видів трудових правовідносин, особливе місце серед яких займають правовідносини з відповідальності.

Незважаючи на ґрунтовні дослідження, проблеми відповідальності в трудовому праві не тільки не втратили своєї актуальності, а ще більше загострилися. Донині залишається спірним питання щодо поняття юридичної відпові-дальності взагалі та дисциплінарної відповідальності зокрема. У зв'язку з цим виникає необхідність дослідження відповідальності в трудовому праві з метою виявлення в ній наявності не лише негативного, а й позитивного аспекту.

Список использованной литературы:


1. Кодекс України. Затверджується Законом N 322-VIII (322а-08) від 10.12.71//ВВР, 1971, додаток до N 50, ст. 375
2. Закон України “Про державну податкову службу в Україні“// Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991, N 6, ст. 37
3. Закон України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” //Відомості Верховної Ради (ВВР), 1993, N 13, ст.110
4. Карпенко Д.О. Трудове право України: Курс лекцій.- К.: МАУП, 1999.
5. Прокопенко В.І. Трудове право України: Підручник. – Х.: «Фірма Консум», 1998.
6. Прокопенко В.І. Практикум з трудове права України: Навчальний посібник. – Х.: "Фірма Консум", 1998.
7. Трудове законодавство/ Уклад. О.Примакова. – Х .: Фактор, 2001
8. Трудове право України: Практикум / Г.І. Чанишева, Н.Б. Болотіна, Т. М. Додіна. О.Л. Олейніков. – К.: Т-во « Знання», КОО, 2001.
9. Трудове право України: Практикум / За ред. Н.Б. Болотіної, Г. І. Чанишевої. - 2-ге вид., стер. – К.: Т-во « Знання», КОО, 2001. законів про працю Бесплатно скачать реферат "Дисциплінарна відповідальність" в полном объеме