Курсовая: Поняття та види території за міжнародним правом


Рубрика: Право, политология
Вид: курсовая работа
Язык: русский
Размер файла: 24 кБ

Скачать курсовую

Слід зазначити, що в міжнародному праві вже цілком чітко склалися загальновизнані поняття, що стосуються території.

У широкому значенні слова, під територією в міжнародному праві розуміються різноманітні простори земної кулі з її сухопутною і водною поверхнею, надрами і повітряними просторами, а також космічний простір і небесні тіла, що знаходяться в ньому.

Таким чином, термін «територія» використовується в міжнародному праві для позначення земного, а також позаземного простору, відмежованого від інших просторів певними межами, і такого, що має визначений юридич-ний статус (наприклад, статус державної території) і відповідний йому правовий режим.

Для позначення земного, повітряного, та космічного простору як державної території використовують державний кордон.
Значення цих кордонів полягає, перш за все, в тому, що вони встановлюють межі належної державі території з усіма її ресурсами, а також визначають межі територіального верховенства держави.

Державний кордон - це зазначена на картах та закріплена на місцевості лінія і перпендикулярно проведена через неї вертикальна площина, що визначає зовнішні межі державної території, а також відділяє держану територію від інших просторів.

Закон України "Про державний кордон України" визначає державний кордон як лінію і вертикальну поверхню, яка проходить по цій лінії, що зазначає кордони території України - суші, вод, надр, повітряного простору.

Список использованной литературы:


1. Конституція України. – К.:Видавець Фурса С.Я., 2006р.
2. Закон України «Про державний кордон України» від 04.11.1991р.
3. Кодекс України «Про надра» від 27.07.1994р.
4. Статут ООН від 24 жовтня 1945р.
5. Договір про Антарктику від 1 грудня 1959 р.
6. В.Г. Буткевич, В.В.Мицик, О.В.Задорожній Міжнародне право. Основи теорії: Підручник/ Під редакцією В.Г. Буткевича. – К.: Либідь, 2002р.
7. Анцелевич Г.О., Покрещук О.О. Міжнародне публічне право: Підручник/Під редакцією Г.О.Анцевича. – К.:Алерта, 2005р.
8. Баймуратов М.О. Міжнародне публічне право. – Х.: Одісей, 2008р.
9. Цюрупа М.В., Дяченко В.І. Міжнародне гуманітарне право. Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2008р Бесплатно скачать реферат "Поняття та види території за міжнародним правом" в полном объеме