Курсовая: Розрахунок безтрансформаторного підсилювача низької частоти


Рубрика: Другое
Вид: курсовая работа
Язык: украинский
Размер файла: 141 кБ

Скачать курсовую

ПНЧ призначені для підсилення безперервних періодичних сигналів, частотний спектр яких знаходиться у межах від десятків герц до десятків кілогерц.

Сучасні ПНЧ будуються переважно на біполярних та польових транзисторах у дискретному або інтегральному виконанні.

Функція ПНЧ полягає в отриманні на заданій величині опору навантажувального пристрою сигналу потрібної потужності від джерела, у якості якого може бути мікрофон, звукознімач, фотоелемент, індукційний датчик та ін..

За навантаження може слугувати гучномовець, вимірювальний прилад (вольтметр, осцилограф), наступний каскад підсилення та ін..

При побудові сучасних ПНЧ використовується велика кількість схем та схемотехнічних прийомів. Вихідні каскади ПНЧ будуються за одно-або двотактною схемами, з трансформаторним зв'язком або безтрансформаторні.

Останнім часом широко використовують безтрансформаторні вихідні каскади підсилення як у складі ІМС, так і в дискретному виконанні. Це, по-перше, дозволяє спростити схеми підсилювачів та по-друге, виключити з них великогабаритні елементи - трансформатори.

Вони працюють в економічному режимі класу АВ або В при високому ККД. Вихідні каскади підсилення виконують на транзисторах різного типу провідності - на комплементарних парах транзисторів, або на составних транзисторах.

Схема каскаду підсилення на біполярному транзисторі з спільним емітером (СЕ) є найбільш розповсюдженою. Такий каскад, порівняно з каскадами з спільною базою (СБ) та спільним колектором (СК), має найбільший коефіцієнт підсилення за потужністю.

Каскад підсилення зі спільним витоком (СВ) набув широкого розповсюдження у вхідних колах інтегральних підсилювачів.

Список использованной литературы:


1. Валенко B.C. Полупроводниковьіе приборьі и основьі
схемотехники злектронньїх устройств/ Под ред. А.А. Ровдо.- М.,2001,-
368с.
2. Опадчий Ю.Ф. и др. Аналоговая и цифровая злектроника ( Полньїй курс): Учебник для вузов / Ю.Ф. Опадчий и др. Телеком, 1999,-: ил.
3. Справочник по расчету злектронньїх схем. Б.С. Гершунский-Киев: Вьісшая школа. Изд-во при Киев. ун-те, 1983-240с.
4. Гусев В.Г., Гусев Ю.М. Злектроника.- М.: Вьісшая школа, 1991.
5. Колонтаєвський Ю.П., Сосков А.Г. Промислова електроніка та мікросхемотехніка: теорія і практикум. За ред. А.Г. Соскова. -К.:Каравела, 2003.-368 с. Бесплатно скачать реферат "Розрахунок безтрансформаторного підсилювача низької частоти" в полном объеме