Курсовая: Міжнародна конкурентоспроможність та стратегія розвитку молочної галузі України



Виробництво молока у світі становить близько 637 мільйонів тонн на рік, з яких біля 85 відсотків припадає на коров'яче молоко. Найбільші виробники коров’ячого молока – США, Індіята Росія.

Україна у цьому списку посідає 17 місце. Найбільший ринок молочних продуктів – Європейський Союз.

У загальній структурі виробництва молока найбільшу питому вагу займає коров'яче молоко – 83,34%, буйволяче – 12,97%, козяче – 2,17%, овече – 1,29, верблюже – 0,23%.

В останні роки кількістьмолокопереробнихпідприємств в Україні постійно скорочується. Наразі, кількість нормально функціонуючих молочних підприємств скоротилась до 210 одиниць. Серед них лише половину можна віднести до категорії крупних. В деяких регіонах із працюючих залишилось лише 1-2 підприємства.

Слід зазначити, що на фоні закриття малих та середніх підприємств, великі оператори молочного ринку продовжують нарощувати концентрацію виробництва. У розрізі компаній-виробників на долю двадцяти найбільших приходиться більше 75% ринку молокопродуктів.

Обсяги виробництва молочної продукцiї залежать вiд обсягiв виробництва молока та стану тваринництва в країнi. За 2005-2011 рр. виробництво молока та поголiв'я ВРХ - скоротилося., Випереджання темпiв скорочення поголiв'я над скороченням виробництва молока пов'язано з тим, що лiквiдується у першу чергу найменш продуктивне стадо.

Основною причиною зазначеної негативної динамiки у тваринництвi є збитковiсть утримання ВРХ, яка зумовлюється ситуацiєю як на молочному, так i м'ясному ринках.

Хоча, наразі в даній галузі спостерігаються негативні тенденції, українська галузь молочної продукції є перспективною і при вдалому використанні природних та інших ресурсів може стати фактором успіху багатьох підприємців, в т.ч. іноземних.

Отже, виробництво коров’ячого молока у світі постійно зростає на 2-3%. Найбільше молока у натуральному значенні виробляється у США, на другому місці – Китай, на третьому – Росія, яку майже наздоганяє Бразилія. У Євросоюзі лідирує Німеччина, а Україна займає 17 місце. Найбільшою компанією-виробником молока є FonterraCooperativeGroup (Нова Зеландія).

В Україні найбільшою компанією з виробництва молока є HarvEastHolding з групи компаній СКМ Ахметова.

У другому розділі провели порівняльний аналіз молочної галузі США, Німеччини, Китаю та України.За результатами найбільш конкурентоспроможною країною у цій галузі став Китай в основному через дешевизну робочої сили та великих інвестицій в галузь.

Одним з провідних виробників молочної продукції Україниє ПрАТ «Галичина». Компанія динамічно розвивається і може стати основним виробником молока в Україні. Чистий прибуток компанії перевищує 2 млн. дол.

За прогнозами розвитку молочної галузі, виробництво молока в світі стане вище 1,000 млн.тонн в 2023 р., а повноцінне забезпечення жителів планети молоком за ООН відбудеться у 2057 році. Молочний ринок України перебуває у станi активного розвитку та є експорто-орiєнтованим.

Хоча за прогнозом обсяги виробництва зменшуються, але за допомогою підтримки держави та реструктуризації галузі Україна може значно збільшити своє виробництво і досягнути показника хоча б в 15 млн. тонн вже у 2015 році. Виробництво молока у США, Китаї та Німеччині за прогнозом зростатиме.

Найкращою стратегією розвитку галузіз трьох варіантів буде перший: створення СП з Німеччиною. В подальшому стратегію можна замінити на третю: розподіл ринків збуту.

Загалом, молочна галузь Україниможе стати гідним конкурентом на міжнародному ринку молока, але зважаючи на країни, які більші і за розміром і за економічним розвитком, лідером у цій галузі, нажаль, Україні не стати.

Бесплатно скачать реферат "Міжнародна конкурентоспроможність та стратегія розвитку молочної галузі України" в полном объеме