Реферат: Технології та устаткування для виробництва пластмасових та гумотехнічних виробів
Гумотехнічніта пластмасові виробинадовго закріпилися в ужитку людей і на сьогоднішній день обійтися без них дуже важко.
У повсякденному житті ми часто використовуємо вироби з пластмас. Чи можна обійтися на пікніку без одноразових пластикових стаканчиків та тарілок? Чи можемо ми уявити наше життя без пластикових пляшок, пакетів для сміття та жалюзів в теперішньому світі? Вся ця продукція та багато іншої виготовляється саме на основі матеріалів з пластмас.
Гумотехнічні вироби є невід'ємною частиною будь-якої промисловості. Тому вироби, виготовлені з такого матеріалу, як гума, отримали широке застосування практично у всіх сферах промисловості. До продукції гумової галузі промисловості відносяться азбестотехнічні вироби, пароніт, ізоляційна стрічка, полімери (текстоліт і оргскло), а також різні гумотехнічні вироби, наприклад, приводні ремені, рукави напірні, рукави високого тиску, гумові рукави, конвеєрні стрічки та інші. Прості гумотехнічні вироби є незамінними деталями на багатьох сучасних виробництвах.
В своєму рефераті я більш детальніше ознайомлюсь з такими матеріалами, як гума і пластмаса, розгляну різні технології виробництва виробів з цих матеріалів, а також ознайомлюсь з устаткуванням для цього виробництва.
В результаті свого дослідження я дійшла висновку, що пластмасові та гумотехнічні вироби грають велику роль у нашому сучасному житті. Технологія їхнього виробництва досить не проста і включає чимало способів виробництва, таких як: лиття під тиском, різні види пресування (компресійне, ливарне, штанг-пресування), екструзія, вакуумне формування, а для виготовлення виробів з пластмаси велику роль грає зварювання пластмас.
В рефераті я ознайомилась з деякими видами устаткування (каландри). Дізналася, які технологічні процеси треба пройти, щоб отримати рукавну плівку (лінія для виробництва рукавних плівок) та яке обладнання використовують для виробництвагладких напірних труб.
Сучасний стан цієї галузі в промисловості України можна назвати задовільним. Звичайно, ми маємо проблеми, але їх можна вирішити. Найбільш негативним в цій галузі є динаміка структури експорту-імпорту товарів, де ми імпортуємо гумові та пластмасові вироби в 3-4 рази більше чим експортуємо. Це пояснюється тим, що на світовому ринку є більш конкурентоздатні виробники чим в нашій країні.
На мою думку, загалом наразі промисловість України, хоча повільно, але все-таки розвивається та вдосконалюється. Тому будемо сподіватися на краще, бо з такими ресурсами та прагненням до кращого життя можна стати лідером на світовому ринку.
Бесплатно скачать реферат "Технології та устаткування для виробництва пластмасових та гумотехнічних виробів" в полном объеме