Реферат: І.Франко - творчість


Рубрика: Украинская литература
Вид: реферат
Язык: украинский
Размер файла: 12 кБ

Скачать реферат

Сто оповідань і десять романів та повістей написав Іван Франко. Повість “Борислав сміється” (1881-1882)- один з найкращих його творів. “Борислав сміється” - перша в українській літературі повість про робітничий клас. Вона є видатним явищем не лише в українській, а й у світовій літературі.

У повісті І.Франко зумів багатогранно показати життя робітничого класу, його організовану боротьбу проти капіталістичного ладу.

Задум написати повість “Борислав сміється” виник у 1879 році. Виношуючи тему та ідею, він ретельно вивчав побут та умови праці робітничого Борислава. Письменник мешкав поблизу Борислава, часто бував там, ретельно вивчав житття нафтових промислів, тому він з великою переконливістю змальовує картини визиску робітників, обрахунків, шахрайства.

Значною заслугою І. Франка є те, що він червоною ниткою проводить ідею єдності й організованості робітничого класу. Саме члени гуртка “побратимів” Бенедьо Синиця, брати Андрусь і Сень Басараби закликають до солідарності й організованості, опираються на кадрових робітників - Матія, Деркача, Прийдиволю та інших, спільно виступають проти підприємців. Їх боротьба з капіталістами становить головну сюжетну лінію твору.

Бесплатно скачать реферат "І.Франко - творчість" в полном объеме