Курсовая: Валютний ринок


Рубрика: Финансы, банки
Вид: курсовая работа
Язык: украинский
Размер файла: 59 кБ

Скачать курсовую

Отже, в ході даної роботи, ми дослідили валютний ринок з усіма аспектами його функціонування і можемо зробити такі висновки:

1. Валюта - це не просто гроші чи грошова одиниця тієї чи іншої країни. Це насамперед грошові цінності, які обслуговують зовнішньоекономічні відносини. Специфіка цих відносин надає національним грошам нову ознаку та статус валюти.

Набувши статус валюти, гроші можуть використовуватися й у внутрішніх економічних відносинах. Уся сфера економічних відносин, в якій зв'язки між суб'єктами здійснюються з використанням валютних коштів, називається валютними відносинами.

Тому валютні відносини за своїм обсягом можуть не збігатися з зовнішньоекономічними відносинами.

2. Найвищою якісною характеристикою валюти є її вільна конвертованість в інші валюти.

3. Валютний ринок - це сектор грошового ринку, на якому здійснюється купівля-продаж валютних цінностей. Ціною на цьому ринку є обмінний курс. Попит і пропозиція на валютному ринку виступає у формі підкріпленого платіжними засобами бажання купити та продати іноземну валюту, а також бажання одержати чи надати валюту в позичку.

Виділяють національний (внутрішній) валютний ринок, міжнародні (регіональні) валютні ринки та світовий валютний ринок. Валютний ринок відіграє надзвичайно важливу роль у розвитку міжнародних економічних зв'язків, функціонуванні світової економіки та у державному регулюванні монетарної сфери кожної окремої країни.

4. На валютному ринку сформувався широкий набір специфічних валютних операцій, використання яких дає можливість суб'єктам ринку вирішувати три групи завдань: - забезпечувати потреби в платіжних засобах для погашення своїх зовнішніх зобов'язань; - забезпечувати страхування своєї діяльності від валютних ризиків; - одержувати додаткові прибутки від спекулятивних операцій.

Операції валютного ринку поділяються на поточні (операції "спот") та строкові (операції з форвардними угодами, ф'ючерсами, свопами, валютними опціонами тощо).

5. У процесі здійснення зовнішньоекономічних операцій одним з ключових параметрів є валютний курс, що відбиває взаємодію національної та світової економік. Правильне його визначення має вирішальне значення для забезпечення еквівалентності обміну, взаємної вигоди у відносинах економічних суб'єктів різних країн.

Величина валютного курсу та режим його функціонування впливають на всю систему макро- та мікроекономічних показників країни, на її конкурентні позиції в економіці. Саме тому визначення та регулювання валютного курсу є важливим елементом економічної політики держави.

6. Формування валютної системи України відбувається в умовах глибокої економічної і фінансової кризи, істотного розбалансування платіжного балансу, що зумовлює його значні ускладнення, істотні відхилення від ринкових засад, надмірне адміністративне втручання держави у валютні відносини та валютний ринок. Усе це знижує ефективність валютної системи України.

7. Сьогодні обмінний курс є основним інструментом монетарної політики в Україні, що є негативним фактором регулювання валютного ринку. Із запровадженням більшої гнучкості він поступово позбавлятиметься цієї ролі в умовах, коли інші інструменти ще недостатньо ефективні.

Тому, ми вважаємо, що режим обмінного курсу певний час має відігравати важливу роль, однак його слід поступово змінювати у бік більшої гнучкості обмінного курсу.

Список использованной литературы:


1. Барановський О. І. “Фінанси України” - науково-теоретичний та інформаційно-практичний журнал. 2009р. - с. 13.
2. Белінська Я.В. Практичні аспекти управління валютними ризиками // Фінанси та кредит. – 2003. – № 11. – с.17.
3. Белінська Я.В. Можливості і наслідки валютно-фінансової лібералізації в Україні // Вісник НБУ. - 2006. –№1. – с. 28.
4. Береславська О. Ревальвація гривні: вплив на інфляційні процеси в Україні та рівень доларизації економіки // Вісник НБУ. –2006. –№2. – с.20.
5. Береславська О. Особливості впливу валютного курсу на внутрішні ціни в Україні/ О. Береславська//Вісник НБУ. – 2007. – №3. – с. 9.
6. Поважна Н.Я. "Політика міжнародних фінансових організацій у країнах з перехідною економікою" // Фінанси України. – 2007. – № 9. – с.97.
7. Статистика України. 2009. – №3. – с.32.
8. Фінансовий ринок України. 2009. – №11. – с.5.
9. Буднік М.М., Мартюшева Л.С., Сабліна Н.В. Фінансовий ринок: Навч. пос. – К.: Центр учбової літератури, 2009. –334 с.
10. Васильєва В.В., Васильченко О.Р. Фінансовий ринок: Навч. пос. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 368с.
11. Еш. С.М. Фінансовий ринок: Навч. Посіб. – К.: Центр учбової літератури, 2009. –528 с.
12. Козак Ю.Г., Логвинова Н.С., Ковалевський В.В. Міжнародні фінанси: Навч. посібник. Видання 3-тє, перероб. та доп. – К.: Центр учбової літератури, 2007. –640 с.
13. Маслова С.О., Опальов О.А. Фінансовий ринок. Навч. пос. Друге видання, виправлене. – К: ”Каравела”,2003. – 344с.
14. Михайленко В.С. Гроші та кредит: Навч. посібник для дистанційного навчання/За наук. ред.. А.А. Чухна. – 2-е вид., стер. – К.: Вид-во «Університет», 2006. –372 с.
15. Михайловська І.М., Ларіонова К.Л. "Гроші та кредит": Навчальний посібник - Львів: Новий Світ - 2007. –432 с.
16. Савлук М. І., Мороз А. М., Пуховкіна М. Ф. та ін. Гроші та кредит: Підручник. — 3-тє вид., перероб. і доп. /; За заг. ред. М. І. Савлука. — К.: КНЕУ, 2002. — 598 с.
17. Шелутько В.М. Фінансовий ринок. – Київ: «Знання-Прес», 2006. – с.534.
18. Янушевич Я. "Валютний контроль в Україні " Вісник податкової служби України. – 2007. – №9. – с.10.
19. Баклаженко С. Обзір валютного ринку України
20. Журнал "Гроші и кредит"
21. Журнал "Інвестиційний консультант"
22. Інформаційний банківський портал
23. Офіційний сайт НБУ Бесплатно скачать реферат "Валютний ринок" в полном объеме