Реферат: Зміст і форми філософського вчення про розвиток
Освоєння дійсності у філософії здійснюється за допомогою філософських методів, тобто системи найбільш загальних прийомів і способів. Одними з основних протилежних методів філософії є діалектика і метафізика.
Під діалектикою мають на увазі, перш за все, вчення про найбільш загальні закономірності розвитку буття і пізнання, одночасно вона виступає і загальним методом освоєння дійсності.
Науковий діалектичний погляд на світ складався протягом тривалого розвитку філософії. Елементи діалектики містилися в навчаннях філософів стародавнього Сходу, Індії, Китаю, Греції, Риму.
Сьогодні можна виділити три її історичні форми - стихійну діалектику стародавніх, ідеалістичну діалектику німецької класичної філософії та матеріалістичну діалектику сучасності.
Діалектика виникла і розвивалася разом з метафізикою як протилежним їй способом мислення і пізнання. Її особливість - тенденція до створення однозначної, статичної картини світу, прагнення до абсолютизації і ізольованого розгляду тих чи інших моментів або фрагментів буття.
Метафізичний метод характеризується тим, що розглядає предмети і процеси за одним принципом. При розгляді руху метафізика тяжіє до відома різноманітних його форм до якоїсь однієї, що проявляється у філософії Нового часу, для якої було характерно зведення різних форм руху матерії до механічної.
Діалектика (від грец. Діалектиці) означає мистецтво вести бесіду, міркувати. У сучасному розумінні діалектика - це теорія і метод пізнання дійсності, вчення про єдність світу і загальних закони розвитку природи, суспільства і мислення.
Зародження і початок становлення діалектики пов'язано з періодом античності. Цей етап часто характеризують як стихійну, або наївну, діалектику, маючи на увазі насамперед те, що погляди перших філософів на світ були багато в чому наївні.
Але разом з тим вони розглядали його неупереджено, в розвитку і русі. Однак треба зазначити, що вже тоді виявлялося різне розуміння діалектики.
Бесплатно скачать реферат "Зміст і форми філософського вчення про розвиток" в полном объеме