Демократия. Общество
Понятие общества. Территориальное общественное и местное самоуправление. Школьное самоуправление. Политическая деятельность и участие граждан в управлении обществом.
По окончанию изучения темы:
Ученик:
объясняет понятие «община»;
характеризует местное самоуправление как особую форму публичной власти;
определяет характерные черты общественного и местного самоуправления;
соотносит статьи Европейской хартии местного самоуправления и Украинские законодательные акты о местном самоуправлении;
принимает участие в школьном самоуправлении и понимает его влияние на формирование активного гражданина;
характеризует формы участия граждан в управлении обществом.
Вам могут пригодиться:
Реферат: Правовой статус территориальной общины
Реферат по праву и политологии
Відповідно до Конституції України (ст. 140), місцеве самоврядування є правом територіальної громади — жителів села або добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища і міста — самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Оскільки місцеве самоврядування виступає, насамперед, як вираження самоорганізації, самодіяльності, самодисцип...
Реферат: Правовой статус территориальных общин
Реферат по праву и политологии
Статут територіальної громади як напрям державного управління та шлях підвищення спроможності громад забезпечити належну якість життя на місцевому рівні.
За період існування незалежної України, органам державної влади та місцевого самоврядування не вдалось створити реального інструменту забезпечення комфортних і безпечних умов життєдіяльності територіальних громад, забезпечити рівень дієвої місце...
Реферат: Школьное самоуправление
Реферат по праву и политологии
Системный подход к гражданскому образованию предполагает широкое использование внеурочных форм деятельности, воспитательной работы в школе, которые обладают большим потенциалом для формирования гражданских качеств личности. Максимальное использование возможностей этих форм работы позволяют учащимся получать реальное, практическое освоение навыков, направленных на овладение социальными отношениями ...
Реферат: Местное самоуправление
Реферат по праву и политологии
Проблемы конституционно – правового регулирования организации и функционирования местной власти в условиях строительства независимой Украины особенно важны. Надлежащее их решение должно стать надежным консолидирующим фактором демократического конституционного строя. И, наоборот, пренебрежения ими может превратить это регулирование на дестабилизирующий фактор, тормозящий успешное развитие государст...
Реферат: Правовой статус общины
Реферат по праву и политологии
Самий термін «територіальний колектив» не фігурує ні в Конституції України, що оперує терміном «територіальна громада», ні в чинному на момент її прийняття Законі України від 26 березня 1992 р. «Про місцеві Ради народних депутатів, місцеве і регіональне самоврядування». Тільки у ст. 188 проекту Конституції України, в редакції від 26 жовтня 1993 р., уперше зустрічається положення про те, що «місцев...
Реферат: Территориальная община - первичный объект местного самоуправления
Реферат по праву и политологии
Згідно зі ст. 140 Конституції основним елементом місцевого самоврядування в Україні є територіальна громада.
"Місцеве самоврядування, як зазначено у ч. 1 цієї статті, є правом територіальної громади — жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста — самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України".
У ч. З ...
Реферат: Базовый уровень местного самоуправления
Реферат по праву и политологии
Існуючі райони та області не є окремими самоврядними громадами, а є територіальними утвореннями де реалізуються спільні інтереси громад базового рівня.
Децентралізація на інші рівні місцевого самоврядування – це є децентралізація на відповідні рівні реалізації спільних інтересів територіальних громад, що існують в межах даного територіального утворення.
Тобто, місцеве самоврядування на інших...
Реферат: Признание и гарантирование местного самоуправления в Украине
Реферат по праву и политологии
Матеріально-фінансова, організаційна та правова самостійність місцевого самоврядування є важливими гарантіями реалізації територіальними громадами права на місцеве самоврядування.
Матеріально-фінансова самостійність місцевого самоврядування забезпечується правом володіння, користування та розпорядження об’єктами комунальної власності, а також власними коштами, достатніми для здійснення функцій ...
Реферат: Административная модель ученического самоуправления
Реферат по праву и политологии
Усі учні є членами класного колективу, тому основні питання, пов’язані з життєдіяльністю, вирішуються в первинному колективі. Усі члени класного колективу відповідно до своїх інтересів вибирають собі напрям діяльності, якою збираються займатись. Кожна група обирає зі свого складу голову й заступника.
Із представників складається рада класу. Усі члени ради по черзі виконують роль голови ради. Ра...
Реферат: Ассоциации органов местного самоуправления как субъекты лоббирования
Реферат по праву и политологии
Лобізм в широкому розумінні є системою та формою реалізації інтересів певних груп населення, організацій шляхом впливу на законодавчий процес та на рішення виконавчих органів влади. У випадку лобіювання інтересів місцевого самоврядування його предметом є: закони; укази та розпорядження Президента України; нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, Верховної Ради та Уряду Автономної Ре...
Реферат: Самостоятельность органов местного самоуправления
Реферат по праву и политологии
Найважливішими передумовами демократичної держави є самостійність і незалежність місцевих органів влади які започатковані Європейськлю хартією місцевого самоврядування.
Європейська хартія місцевого самоврядування передбачає відокремлення місцевих органів влади від державної влади, повну їхню незалежність і самостійність у виконанні делегованих і закріплених за ними функцій у межах своїх компете...
Реферат: Полномочия органов самоуправления
Реферат по праву и политологии
Україна тримає курс на побудову суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави, становлення громадянського суспільства.
Для досягнення поставленої мети необхідне комплексне вирішення політичних, соціальних, правових, ідеологічних, економічних питань і системне реформування всіх сфер суспільного життя.
Одним з важливих елементів життєдіяльності та розвитку держави і сусп...