09 вересня 2025 рік - цей день в історії
479 до н. е. - греки здобули рішучу перемогу над персами в битві при Платеях (ця перемога змінила хід греко-перських війн).
1513 - шотландці зазнали розгромної поразки в битві при Флоддене від англійців (у битві загинув шотландський король король Яків IV і багато його прихильників, після цієї битви в Європі різко зріс престиж англійських військ).
1850 - США поповнилися 31-м за рахунком штатом, ним стала Каліфорнія.
1926 - у США була заснована телекомпанія Ен-бі-сі (NBC): одна з найбільших телекомпаній США.
1932 - історична область Іспанії Каталонія добилася від іспанського уряду широких прав на автономію.
1945 - закінчилася поразкою Японії японо-китайська війна (1937-1945): на стороні Китаю активно виступали СРСР і США.
1969 - англійська та французька мови були проголошені офіційними на території Канади, даний факт був зафіксований в Мовному Акті.
1984 - Канада удостоїлася візиту з боку Папи римського Іоанна Павла II.
1999 - з ініціативи лівійського лідера Муаммара Каддафі була створена Організація Африканського Єдності (ОАЄ) (20 жовтня 2011 Муаммар Каддафі був убитий, а в Лівії змінився політичний лад, слід зазначити що війна в Лівії пов'язана в першу чергу з перерозподілом енергетичних ресурсів країни).
2000 - в Російській Федерації Президентом Володимиром Путіним була затверджена Доктрина інформаційної безпеки.
09 вересня 2025 рік - народились:
214 - римський імператор Авреліан (один з найуспішніших "солдатських імператорів", зумів силою повернути в риси Римської імперії бунтівні Галльську імперію і Пальмірському царство).
1769 - письменник і поет, основоположник нової української літератури Іван Котляревський (брав активну участь у суспільному житті, підтримувал зв'язок з декабристами).
1790 - один з найбільш відомих декабристів Сергій Петрович Трубецкой (після невдачі Декабристського повстання був засланий на довічне поселення до Сибіру).
1828 - знаменитий російський письменник і філософ Лев Миколайович Толстой (один з ідеологів "ненасильницького опору", його ідеї зробили сильний вплив на Махатму Ганді та Мартіна Лютера Кінга).
1908 - знаменитий італійський письменник Чезаре Павезі (головною темою його творчості є людська самотність, відчуття власної неспроможності, нереальності життя).
1920 - драматург і кіносценарист Афанасій Дмитрович Салинська.
1930 - знаменита радянська кіноактриса Надія Румянцева (зіграла головну роль в безсмертних фільмах "Дівчата", "Королева бензоколонки", "Одруження Бальзамінова").
1945 - український геополітик Володимир Дергачов Олександрович (його праці присвячені проблемам глобалістики та геоекономіки).
1960 - англійський кіноактор Х'ю Грант (в основному знімається в романтичних комедіях і мелодрамах).
1969 - радянська і російська журналістка Дарина Асламова (єдина журналістка, яка удостоїлася бесіди у нині покійного Саддама Хусейна).