Курсова: Проблеми розміщення продуктивних сил в Карпатському економічному районі



Новий економічний політичний стан, який склався у світі в кінці ХХ століття, вплинув на формування моделі економічного розвитку України. За допомогою недостатньо обґрунтованих рекомендацій щодо побудови суспільства перехідного типу та недосконалих економічних дій і механізмів Україна опинилась в гострому кризовому стані. Неефективна реалізація нової моделі “соціально - спрямованої ринкової економіки” призвела до небаченого у мирний час спаду виробництва, занепаду соціальної сфери – науки, освіти, охорони здоров’я, культури. Широкомасштабний і глибокий розвал економічної, політичної і духовної сфер суспільного життя в Україні призвів її до стану слаборозвинутих держав з українською специфікою. Ця специфіка визначається з одного боку всебічним занепадом системи, а з іншого – наявністю високотехнологічних наукомістких виробництв на рівні передової світової думки, науково технічної бази та світового рівня високотехнічних кадрів.
Недосконалість моделі трансформаційних процесів в Україні і антивідтворювальна спрямованість механізмів і методів їх проведення надали особливо руйнівного характеру у сфері економічної діяльності. Нинішній стан економіки характеризується не лише розбалансованістю між різними галузями народного господарства і низькою ефективністю товаровиробництва але й втратою відтворювальної здатності до саморозвитку. Економіка України недостатньо інтегрується у світову господарську систему на відміну від світової тенденції регіональної і виробничої інтеграції країн і транснаціональних виробничих об’єднань. Таким чином склалася ситуація, при якій втрачена здатність до саморозвитку і до того ж відсутні надійні і високоефективні економічні зв’язки.
Одночасно з реформуванням економіки її пожвавленням повинна проводитись цілеспрямована загальнодержавна і регіональна політика стабілізації соціальної ситуації, розвиток галузей соціальної сфери, підвищення рівня і якості життя переважної більшості населення країни. Це стосується не лише соціально незахищених непрацездатних осіб, але і працюючого населення, рівень заробітної плати якої настільки низький, що не забезпечує нормального відтворювального процесу робочої сили і її розвиток.

Безкоштовно скачати реферат "Проблеми розміщення продуктивних сил в Карпатському економічному районі" в повному обсязі