Реферат: Незалежність України


Рубрика: Історія України
Вид: реферат
Мова: український
Розмір файлу: 18 кБ

Скачати реферат

Кризовий стан економіки і соціальної сфери перетворював президентські вибори, що мали відбутися цього року, на небезпечний під кутом зору національних інтересів країни референдум Йшлося про те, чи продовжити курс ринкових реформ, започаткований діючим Президентом, чи відмовитися від реформ на користь чогось непевного й невизначеного.
Найбільші шанси на перемогу у виборах мав Л Кучма Претендував на президентський пост і П.Лазаренко, однак в руках його політичних противників опинилися документи про привласнення екс-прем'єр-міністром величезних державних коштів. Лазаренко після цього втік за кордон
Почав розколюватися Народний рух України Трагічна загибель 25 березня в автомобільній катастрофі В'ячеслава Чорновола не припинила внутрішньопартійної боротьби. Рух поділився на дві ворогуючі між собою партії, очолювані Ю.Костенком і Г.Удовенком.
5 березня Верховна Рада ухвалила Закон «Про вибори Президента України», який передбачав реєстрацію претендентів після подання мільйона підписів громадян на їх підтримку. Вибори відбулися 31 жовтня і пройшли, на відміну від передвиборної кампанії, у спокійній атмосфері. Найбільше голосів набрав діючий Президент — 9 мли 599 тисяч Друге місце посів лідер комуністів П.Симоненко, якого підтримали 5 млн. 849 тисяч виборців.
Вирішальна проба сил другого виборчого туру відбулась 14 листопада: за Леоніда Кучму проголосувало 15 млн. 871 тисяча чоловік, тобто 56,2 відсотка.
30 листопада Л.Кучма виступив в Національному палаці «Україна» з інавгураційною промовою. В ній підкреслювалося, що день 14 листопада став фактично другим всеукраїнським референдумом і суспільство вже не зійде з курсу, який обрало для себе 1 грудня 1991 року. 22 грудня Верховна Рада погодилася з .представленою президентом кандидатурою Віктора Ющенка на посаду Прем'єр-міністра.
Цього року промислове виробництво вперше за десять років зросло на 5,3 відсотка. Порівняно з минулим роком збільшився випуск продукції в усіх галузях, за винятком паливної.

2000
Після перемоги Л.Кучма підписав указ, згідно з яким передбачалося провести 16 квітня Всеукраїнський референдум, де головними питаннями були недовіра Верховній Раді і право Президента на розпуск парламенту, якщо впродовж місяця в ньому не буде сформована постійно діюча більшість.
Після появи указу парламентську більшість у складі 237 депутатів було створено. Було усунено представників лівих партій від керівництва парламентом.
У перший день роботи п'ятої сесії відбулися вибори нового керівництва парламенту. За обрання головою Верховної Ради І.Плюща, першим заступником — В.Медведчука і заступником — С.Гавриша проголосували 255 депутатів
Цього року було ухвалено постанову про зміну радянської символіки на фасаді будинку Верховної Ради державною символікою незалежної України.
У квітні відбувся Всеукраїнський референдум, що дав позитивні відповіді на всі поставлені Президентом питання Однак реалізація його наслідків загальмувалася.
15 грудня назавжди припинилася діяльність Чорнобильської АЕС. Президент Л.Кучма прийняв нелегке рішення про зупинку й останнього енергоблоку в умовах великого дефіциту електроенергетичних потужностей. Міжнародне співтовариство, яке давно і наполегливо ставило перед Україною питання про закриття ЧАЕС, обіцяє виділити кошти на добудову компенсуючих потужностей на Хмельницькій та Рівненській АЕС. Проте це станеться тільки в майбутньому.



2001
Новий, десятий рік існування незалежної України розпочався в складній політичній обстановці. Опозиція, яку можна назвати «право-лівою», оскільки в спробі повалити діючого Президента об'єдналися різношерсті політичні партії О.Мороза, Ю Тимошенко, Ю.Костенка, Г.Удовенка, зробила спробу «підняти маси». Проте їй не допомогли ані вуличні маніфестації, ані намети на столичному майдані Незалежності, ані істеричні заклики контрольованих нею газет. Народні маси не піднялися.
Проте протистояння призвело до відставки Прем'єр-міністра В.Ющенка. Президент висунув на цю посаду Анатолія Кінаха, і 239 голосами її було схвалено Верховною Радою. З обранням А.Кінаха прем'єром та формуванням нового уряду суспільно-політичне становище в кращі помітно стабілізується. Щоправда, дедалі відчутніше наближення чергових парламентських виборів, які відбудуться навесні наступного року. Але це — нормальна для молодої демократії передвиборна боротьба, до якої ми вже звикаємо
Нелегким шляхом іде Україна. Але, хоч і на десятому році, зримі досягнення є, і є реальні підстави сподіватися, що вони рік у рік множитимуться. Отже, з'явилися обнадійливі перспективи зароджується впевненість у завтрашньому дні, без чого так важко жити простій людині. А це на очах зміцнює довіру до молодої української держави, яка поступово утверджується в колі цивілізованих країн як рівноправний партнер.

Безкоштовно скачати реферат "Незалежність України" в повному обсязі