Реферат: Інквізиція та християнські єресі
Для початку варто сказати про існуючу у той час у Європі правову систему. Після розгрому Західної Римської імперії варварами знаменита і самя передова правова система, відома як "Римське право" на час припинила своє існування на територии Європи, принаймні Західної Європи. І поступилася місцем дуже загадачной правовій системі, характерної для імперії Каролінгів. Корінною відмінністю імперії Каролингов, від Римської імперії було, практично повну відсутність міст і постійного місця розташування монарха й уряди, у відмінності від твердої системи намісництва характерної для Рима. Імператорський двір кочував по замках, фортецям і поселенням у течени майже цілого року, а велика частина населення усе ще тяжіла до кланово пристрою. Як наслідок подібної роздробленості не виникало спроб скільки-небудь кодифікувавши розрізнені племінні норми. Кожна людина носила із собою норми характерні для його племінної групи.
Наступний етап формування європейського права почався з моменту активного містобудування. нові комунальні форми диктували новий тип права. Це час характирезуется також початком скинення католицькою церквою влади великих феодалів і государів. Найбільш утворена частина тодішніх людей - духівництво було покликано сформувати нове право, воно одержало назву "канонічного". Джерелами такого напівжили: місцеві звичаї, веління феодалів, постанови соборів по конкретному приводі й ін. З часом подібна система привела до неуявної плутанини в канонічному праві і це збіглося з початком відродження римського права (маються на увазі кодификації Юстиніана).
Судове виробництво Інквізиції предпологавшее у своїй основі таємничість і найсуворішу таємність інформації, яка цілком ґрунтувалося на канонічному праві, що додавало таємниці і збільшувало і без того важке положення жертв. Інквізиція показала, наскільки невідповідність законів реально існуючим суспільної відносини може бути небезпечно для суспільства. Май піддані тодішніх монархів правові гарантії прав особистості вони б не стали такою легкою жертвою в руках батьків-інквізиторів. Це відвернуло серця людей від системи канонічного права і вона не розглядалася як реальна аьтернатива Римському праву. Також жахи Інквізиції відвели від Європи "небезпеку" стати єдиною теократичною державою. З мого погляду це вплинуло на те що в Англії одержала поширення система прецеденту. Як відомо в Англії Інквізиція не одержала сильного поширення, отже і канонічне і звичайне право не вселяло населенню сильної відрази і це виразно зіграло свою роль формуванні правової системи на островах.
ДІЯЛЬНІСТЬ ІНКВІЗИЦІЇ В ОБЛАСТІ ДИПЛОМАТІЇ
Епоха Середніх віків характеризувалася, серед інших принципів мірною гордістю дворянства і прагненням вивести свій родовід від як можна більш славних предків. У подібних умовах дипломатія розвивалася дуже повільними темпами, доти поки майже вся дипломатія не перейшла в руки церкви. У рамках церкви люди рятувалися від деякої кількості забобонів. Спілкування полегшало, а з установою чернечих орденів і зовсім придбало нормальний характер. Нищенствующиемонахи не визнавали державних кордонів узагалі. Уся Європа була розділена на провінції, на чолі з провінціалом. Границі цих провінцій найчастіше не збігалися з державними кордонами. Організація таких складних міждержавних заходів, як хрестові походи, була цілком покладена на церковні структури.
Інквізиція відразу стала міжнародною організацією, а жебручі ченці вже протягом ряду років виконували роль неофіційних посланників від імені Святейшего престолу. Звернувши ченців в інквізиторів Папа вирішив кілька проблем відразу: організував величезну шпигунську мережу і забезпечив безопастность з боку реформаторів і єретиків. Ченці, вільні від виконання інквізиторських обов'язків, забезпечували зв'язок між різними териториальними організаціями інквізиторів. Переносячи з держави в державу звістки про нові єресі і способи боротьби з ними вони відігравали видну роль у розвитку і функціонуванні Інквізиції. Жебручі ченці мали дуже високий авторитет, принаймні на початковому етапі свого існування і це допомагало їм вирішувати мирним шляхом конфлікти, що назрівали, між великими сеньйорами і прчие небезпечні розбіжності.
Список використаної літератури:
• Дж. Берман "Західна традиція права: епоха формування" М1995
• Ч.Г. Чи "Історія інквізиції" у 3-х томах, тому 1-2
• "Загальна історія держави і права" ред. К.И. Батир М 1995
• "Історична енциклопедія"
Безкоштовно скачати реферат "Інквізиція та християнські єресі" в повному обсязі