Курсова: Дендрофлора і рослинність Чорнотисянського лісництва. Використання і охорона
В умовах Українських Карпат грунти формуються на елювіально-делювіальному плащі глибиною не більше 1-1,5 м. Відклади делювію, ступінь вивітрювання елювію-делювію залежать від рельєфу гір. Для крутих схилів характерна незначна глибина делювію, він мало вивітрений, щебенистий. На пологих місцях та біля основи схилів товщі вивітреного делювію відкладаються у великій кількості, а тому і глибина утвореного тут грунту більша, ніж на схилах великої крутизни. Чим меншої крутизни схил, тим, як правило, більш глибокий шар мілкозему залягає поверх щільних гірських порід. Нижні частини гір і передгір’я вкриті бурими лісовими грунтами, сприятливими для залісення.
Запаси гумусу в грунтах міняються залежно від умов рельєфу (крутизни схилів).
За ступенем вологості більша частина грунтів відноситься до вологих. На долю земель з надмірним зволоженням приходиться 1% площі вкритих лісовою рослинністю земель. Боліт на території немає.
На території лісниства виявлена площинна і лінійна (глибинна) ерозія. Внаслідок чого грунт губить багаті гумусом горизонти, бідніє – створюючи змиті еродовані грунти.
Багатство і різноманітність рослинного світу Карпат обумовлені грунтово-кліматичними умовами і географічним положенням.
При значній кількості опадів та помірній температурі, створюються тут високопродуктивні лісостани, різноманітні за складом деревних і чагарникових порід, з яких тільки 150 відноситься до природної флори, а 530 є інтродукованими породами.
Безкоштовно скачати реферат "Дендрофлора і рослинність Чорнотисянського лісництва. Використання і охорона" в повному обсязі