Реферат: Специфіка жіночих колективів



Згідно зі ст. 24 Конституції України жінки мають рівні з чоловіками права і свободи. Рівноправність жінок у сфері трудових відносин забезпечується наданням їм рівних з чоловіками можливостей у професійній підготовці, у праці та винагороді за неї; спеціальними заходами щодо охорони праці та здоров'я жінок; створенням умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; правовим захистом, матеріальною і моральною підтримкою материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям. З метою фактичного забезпечення рівноправності, з урахуванням особливостей жіночого організму, трудовим законодавством передбачено спеціальні правила охорони праці жінок, пільги і додаткові гарантії їх трудових прав.

Вся історія людства це історія відносин. Особливо важливо це для менеджера по персоналу як для людини, що відповідає за роботу з людьми і морально-психологічний клімат в організації. Як ефективно взаємодіяти із співробітниками?
Існує думка, що жінки на відміну від чоловіків, не готові викладатися на роботі на 100 відсотків. Керівники говорять напівжартома: «У жінки завжди одна півкуля мозку зайнята сім'єю, а нам що залишилося». Але ті ж керівники уточнюють, що при бажанні жінки здатні творити дива. Наприклад, своїм терпінням, гнучкістю і делікатністю можуть умовити норовливого клієнта на вигідні для компанії умови. Як домогтися від милих дам ударної праці не в окремі дні, й не в безвихідних ситуаціях, а в повсякденній роботі?
Голі факти про жіночу природу
Більшість керівників-чоловіків (80 відсотків), відповідаючи на запитання про те, чи важко керувати жіночою командою, говорили, що особливих проблем немає. Однак, у ході інтерв'ю вони визнавали, що в жіночому колективі їх засмучує повільність у прийнятті рішень, бурхлива реакція дам на тон голосу і інтонацію, сильний вплив їх проблем в особистому житті на трудову діяльність, непередбачене фокусування уваги від робочих тем до сімейних питань, інтриг , істерик, шантажу. Також дратувало те, що вони не говорять прямо: починають здалеку, попутно даючи оцінку всьому що тільки можна, спотворюючи факти. До кінця розповіді забуваєш, про що взагалі була розмова. А ще ображаються, навіть плачуть, переходять на особисті взаємини і без згоди керівництва «облаштовують побут»: квіти, картини, статуетки та ін., пояснюючи свою непослідовність в «свідченнях», багато додавали: «Але ж це ж жінки! Вони такі від природи, нічого не поробиш».
Перевівши ці емоційні висловлювання на мову управлінських задач, ми побачимо, що труднощі звичайно виникають з пошуком аргументів для жінок при передачі завдання (що, як і чому слід робити), з підбором способів мотивування жінок на ефективну роботу. Однак специфічні «жіночі ефекти» виявляються далеко не завжди і не скрізь. Як показало дослідження нашого журналу, вони частіше зустрічаються там, де жінок в колективі більше 70 відсотків, і характерні для традиційно жіночих посад: бухгалтерів, кадровиків, секретарів, продавців, операторів на телефонах і ін.

Список використаної літератури:


1.Конституція України
2.Журнал "Кадровое дело" № 3 март 2008
3. III ФОРУМ ЖІНОК М.КИЄВА
«Жінка в управлінні та бізнесі. Реалії і перспективи.»
4. Магура М. И., Курбатова М. Б. Современные персонал-технологии.
— М., 2001.
5. Маркова А. К. Психология профессионализма. — М., 1996.
6. Международный менеджмент: Учеб. для вузов / Под ред.
С. Э. Пивоварова, Д. И. Баркана, Л. С. Тарасевича, А. И. Май-
зеля. — СПб.: Питер, 2000.
7. Пугачев В. П. Руководство персоналом организации. — М.: Ас. Пре-
сс, 1998.
8. Родченко В. В. Международный менеджмент: Учеб. пособие. — 2-е
изд., стереотип. — К.: МАУП, 2002.
9. Рофе А. И. Научная организация труда. — М.: Мик, 1998 Безкоштовно скачати реферат "Специфіка жіночих колективів" в повному обсязі