Реферат: Походження назви "Америка"
Веспуччі побував у Бразилії ще два рази: в 1503 та 1504 роках. Обидві експедиції очолював досвідчений мореплавець Гонзало Коельо, метою їх було детальне дослідження узбережжя. Але ні одна із них не принесла яких-небудь вагомих результатів – мандрівники не дійшли далі берегів теперішнього штату Парана. Експедиції не принесли удачі Веспуччі, але вони ще більше зміцнили його думку, що „Новий Світ” – не Азія. У 1504 році він написав про це своєму другові в Італію.
Повернувшись у Європу, Веспуччі зустрівся у Севільї з Колумбом, який запропонував йому перейти на іспанську службу. Веспуччі був вже відомим у Європі завдяки своїм листам та коментарям, які були присвячені відкриттям на заході, тому залучення його на службу було вигідним для Іспанії. Веспуччі прийняв запрошення і в 1505 році переїхав до Іспанського королівства.
Останні чотири роки життя (1508-1512) Амеріго Веспуччі служив в Іспанії і займався складанням глобусів та карт на матеріалах іспанських експедицій. Багато праці він доклав до складань загальної секретної карти відкритих земель.
Ідея увіковічнити пам’ять про великого дослідника виникла несподівано у Лотарінгії. Видатний географ Мартін Вальдзеємюллер із Сент-Дьє надрукував в 1507 році книгу „Вступ до космографії”, основану на повідомленнях Веспуччі про країни, які розташовані на західному узбережжі Атлантичного океану і назвав нову частину світу Америкою. Незабаром у різних країнах, де видавалась книга Вальдзеємюллера, вийшло кілька карт, на яких „Новий Світ” названо Америкою. На більшості карт ця частина світу відокремлена протокою від земель, відкритих Колумбом. Таким чином, спершу назва „Америка” стосувалась лише Південної Америки.
У 1538 році вийшла карта світу, а в 1541 році – глобус видатного голландського картографа Меркатора. На них вже було зображено обидва нові материки під загальною назвою „Америка”.
Ім’я італійського торговця лишилось назавжди на географічній карті, хоча деякі вчені тоді ж і пізніше протестували проти цього.
Безкоштовно скачати реферат "Походження назви "Америка"" в повному обсязі