Реферат: Джгутикові



Клас джгутикових об'єднує найпростіших, що мають один або кілька джгутиків. Джгутикові — дуже своєрідна група організ¬мів. Одні з них — типові рослинні форми, що мають хлорофіл і живляться тільки автотрофно шляхом фотосинтезу; інші — хлоро¬філу не мають і живляться тільки гетеротрофне, що поряд з деякими іншими особливостями свідчить про приналежність їх до світу тва¬рин. Нарешті, деякі джгутикові — міксотрофи; вони є ніби зв'я¬зуючими ланками між рослинами і тваринами.
Евглена має веретеноподібну форму тіла. На пе¬редньому кінці має один джгутик. Тіло вкрите пелікулою. Ядро одне. В цитоплазмі багато дрібних хроматофорів, що мають хлоро¬філ. Біля переднього кінця розміщена скоротлива вакуоля з резер¬вуаром, що відкривається назовні біля основи джгутика. Поряд із скоротливою вакуолею розміщене червоне світлочутливе вічко — стигма.
На світлі евглена синтезує органічні речовини з неорганічних, подібно до зелених рослин, а в темноті вона втрачає хлорофіл і жи¬виться звичайно осмотично розчиненими у воді готовими органіч¬ними речовинами.
Комірцеві джгутикові – поодинокі або колоніальні форми, що мають особливий протоплазматичний комірець, який оточує джгутик і відіграє роль в уловлюванні поживних часток.

Безкоштовно скачати реферат "Джгутикові" в повному обсязі