Реферат: Ластоногі і щитовидні ссавці
Ссавці, що мешкають у водоймах, переважно морських, передні кінцівки перетворені на ласти, задніх немає, є рудимент тазового поясу. Хвіст складається з товстої шкіри, м'язів і жиру, в ньому немає хребців і розташований він горизонтально. Вушної раковини немає. Товстий підшкірний шар жиру захищає тварину від переохо¬лодження. Шерстяний покрив повністю редукований. Кити здатні створювати звуки високої частоти (ультразвуки), які, відбиваючись від підводних предметів, потрапляють до органів слуху і дають змогу тваринам орієнтуватись у повній темряві глибоко під водою, а також спілкуватись між собою.
Зубасті кити (дельфіни, кашалоти) мають багато зубів однакової форми; живляться рибою, великими головоногими молюсками то¬що. Беззубі кити (синій кит, гренландський та ін.) не мають зубів. З верхньої щелепи в них звисають рогові пластинки — китовий вус. Кит набирає воду до ротової порожнини і випорскує її через ці «вуса». При цьому затримується їжа (переважно планктонні рако¬подібні), яку кит язиком спрямовує в глотку. Китоподібних нещо¬давно добували заради жиру та інших цінних речовин; зараз їх про¬мисел заборонений, а більшість видів занесено до Міжнародної та регіональних Червоних книг.
Ряд ластоногі: характеристика, представники.
Виключно морські тварини; більшу частину життя вони проводять у воді, на сушу виходять лише в період розмноження. Кінцівки перетворились на ласти, хвіст короткий; зуби погано диференці¬йовані. Є товстий шар підшкірного жиру; вушні раковини відсутні або погано розвинені. Живляться рибою, молюсками та іншими морськими тваринами. Серед них є цінні хутрові звірі (морський котик); у різних морях широко розповсюджені тюлені. Поблизу чорноморських берегів мешкає занесений до «Червоної книги Ук¬раїни» тюлень-монах. Найбільші з ластоногих — арктичні моржі, що досягають 4 м завдовжки і маси 1,5 т.
Ряд примати: характеристика, представники.
У приматів дуже розвинені великі півкулі головного мозку з числен¬ними звивинами. Пальці замість кігтів несуть плескаті нігті. Лицьо¬ва частина черепа збудована так, що очі спрямовані вперед для визначення відстані до предметів. Це наслідок первинного способу життя на деревах і необхідно для стрибків з гілки на гілку. Грудних сосків одна пара; великий палець кінцівок протиставлений іншим (пристосування для хапання).
Широконосі мавпи водяться в Південній Америці. У них є широка перетинка між носовими отворами, хвіст завжди довгий і здатний чіплятися за гілки. Представники: мавпа-павук, ігрунки.
Вузьконосі мавпи поширені в Африці й тропічній Азії. Носова пере-тинка в них вузька, хвіст не чіпкий або його зовсім немає. Поділя¬ються на мартишкових та людиноподібних.
Безкоштовно скачати реферат "Ластоногі і щитовидні ссавці" в повному обсязі