Реферат: Поняття про радіоактивність, радіаційний фон, вплив радіації на живі організми
Радіоактивність — це розпад ядер деяких елементів та ізо¬топів, що мають надлишок нейтронів або протонів. Природна радіоактивність є довільним процесом. На Землі чимало місць із підвищеним радіаційним фоном. Це, як правило, родо¬вища урану, радіоактивних сланців, торієві піски, радонові мінеральні джерела. Ь У країні до таких місць належать міста Хмільник, Миронівка, Жовті Води.
Космічне випромінювання складається з галактичного та со¬нячного. Його досить мала енергія зростає в стратосфері та йоносфері Землі. Це випромінювання складається в основному з протонів і важких ядер. Потрапивши в атмосферу, вони, стика¬ючись з різними атомами і молекулами елементів повітря, спричиняють появу радіонуклідів (Тритій, Карбон-14, Бери¬лій-7, Натрій-22 та ін.), що разом з опадами випадають на землю.
Штучна радіоактивність — це радіоактивність, спри¬чинена діяльністю людини. Зміст такої діяльності полягає в добуванні енергії під час ядерної реакції (взаємодії ядер з еле¬ментарними частинками, що супроводжується перетворенням ядер і виділенням величезної кількості енергії). Радіоактивний розпад не залежить від таких зовнішніх фізичних факторів, як тиск, температура, склад повітря тощо. Під час цього процесу і виникає радіація.
Радіація — виділення елементарних частинок чи електро¬магнітної енергії атомними ядрами під час їх поділу. Нині широко використовують термін йонізуюче випромінювання, під яким розуміють промені різних типів і походження, які в результаті проходження крізь речовину йонізують атоми і молекули. Так, йонізація може бути спричинена електромагнітними коливаннями (рентгенівським, синхро¬тронним, гамма-випромінюванням) та частинками (елек¬тронами, позитронами, протонами, альфа-частинками, ?-мезо-нами, прискореними ядрами, нейтронами). Найважливішим для людини і в той же час небезпечним є а-, (3-і у-випромінювання.
Безкоштовно скачати реферат "Поняття про радіоактивність, радіаційний фон, вплив радіації на живі організми" в повному обсязі