Реферат: Економіко-географічне положення у країнознавстві
Країнознавча характеристика повинна показувати місце країни у міжнародному поділі праці, її політико-географічне та економіко-географічне положення. Сучасна інтерпретація економіко-географічного положення стала набагато ширшою, ніж раніше. Визначення М.М.Баранським економіко-географічного положення як "відношення будь-якого місця, району або міста до місця, яке знаходиться поза ним і має те чи інше економічне значення" зберігає своє значення. Але значні успіхи у розвитку транспорту докорінно змінюють основні положення в географії, що стосуються співвідношення понять "простір-час", про доступність і значення "місць, які знаходяться поза ним". Оскільки поняття "простір" значною мірою визначається поділом у часі, що пов'язано із розвитком транспорту, то він стає все відноснішим і динамічним. У результаті колосального прогресу транспорту простір значно "звужується".
Сьогодні набір критеріїв ЕГП стає більш різнобічним, що залежить у першу чергу від положення на "політичній карті світу" і від основних глобальних проблем сучасності. Зростає значення й "екологічного положення" відносно джерел екологічної кризи. Часто проблеми такого роду визначаються "імпортом забруднення", як це, наприклад, має місце для екологічно чистих скандинавських країн, які отримують його із ФРН, Великобританії та інших індустріальних країн.
Значне збільшення переміщень різного роду визначає важливість обліку і транзитного положення на шляхах масових потоків вантажів. Наприклад, найбільша судноремонтна промисловість Іспанії виникла на базі положення країни на основних шляхах супертанкерів: Близький Схід - Західна Європа, Близький Схід - США, а також базування риболовецьких флотилій багатьох країн. Міграційні та туристичні потоки також мають важливе значення. Наприклад, в Австрії, з її масовим потоком туристів на курорти і "транзитників", це спричиняє у період піку літніх відпусток повний транспортний хаос на автодорогах і велике екологічне навантаження.
Безкоштовно скачати реферат "Економіко-географічне положення у країнознавстві" в повному обсязі