Реферат: Королів-Старий Василь


Рубрика: Українська література
Вид: реферат
Мова: український
Розмір файлу: 16 кБ

Скачати реферат

ВасильКоролів-Старий народився в с Ладан Прилуцького повіту на Полтавщині 4 лютого 1879р. Навчався в Полтавській духовній семінарії, продовжив освіту в Харківськомуветеринарному інституті. Працював ветеринарним лікарем, видав популярний посібникз ветеринарії.
У 1906 р. під часреволюційних подій в Україні В. Королів-Старий був заарештований царським урядом.Звільнившись, він стає активним дописувачем українських газет «Рада», «Хлібороб»,«Засів». Згодом журналістика та видавнича справа стають основними в діяльностімолодого літератора: він працював редактором у видавництві «Час», редагував журнал«Книгар», що виходив у Києві. Революційні події в Україні стали передумовоюстворення Української Народної Республіки, яка, на жаль, невдовзі була придушенаросійськими більшовицькими загонами Муравйова. Тому в 1919р. Королів-Старий виїхавдо Чехо-Словаччини, де викладав в Українській сільськогосподарській академії вПодебрадах і водночас займався літературною творчістю. За кордоном почав писати йхудожні твори.
В 20-і роки з-під його перавиходять художні твори: роман «Хмелик» (Прага, 1920), збірка казок «Нечиста сила»(Каліш — Київ, 1923), п'єса-казка «Русалка-жаба» (Львів, 1923) таін.
З них у наш час перевидана поки щолише збірка казок «Нечиста сила» (К-: Веселка,1992).
Майже чверть століття письменникперебував за межами України. Долю Королева-Старого розділила і його дружина —українська письменниця Наталена Королева. Вони обоє завершили свій життєвий ітворчий шлях у місті Мельнику (Чехія), він — 11 грудня 1943р., вона — 1 листопада1966-го.
У романі «Хмелик» (підзаголовок —«Навколо світу»), що не виданий ще й досі в Україні, розповідається про долю юнаказ Полтавщини, який був змушений покинути рідну землю, блукати світами, зазнаючипоневірянь скитальця. Та найповніше розкрився талант письменника в збірці казок«Нечиста сила». Автор вирішив оживити спогади свого дитинства, переосмислитиобрази фольклорно-казкових представників «неіснуючого, невидимого світу»,по-новому потрактувати персонажів української міфології, зокрема «нечисту силу».Василь Королів-Старий у передмові до збірки «Нечиста сила» писав: «Дарма, щоінтелігентні люди ставляться до «нечистої сили» з легкою та добродушною посмішкою.Дарма, що тепер не знайдеш освіченої людини, котра йняла б віри якомусьчортовинню. Однаково — найосвіченіша, найінтелігентніша людина нашого віку бодайдля форми вислову згадує чорта, диявола, якогось «злого духа». Найчастіш ця згадкабуває тільки словом лайки, тим завченим порожнім звуком, що не має в собі жодного змісту...

Список використаної літератури:


1. Чух Г. Не така вже йстрашна нечиста сила// Дивослово —2005.—N° 1. Безкоштовно скачати реферат "Королів-Старий Василь" в повному обсязі