Реферат: Відомості про обрядові та величальні українські народні пісні


Рубрика: Українська література
Вид: реферат
Мова: український
Розмір файлу: 7 кБ

Скачати реферат

Українські народні пісні — це окраса та гордість нашої країни. Існує багато видів народних пісень: історичні, родинно-побутові, трудові тощо.
Мені хотілось би розповісти про величальні та обрядові народні пісні, бо вони особливі.
Обрядову творчість можна поділити на календарно-обрядову та звичаєво-обрядову. Календарно-обрядові пісні пов'язані з певною порою року. Це, наприклад веснянки. Цих пісень співали дівчата, коли наставав час знайомитися з хлопцями. У них йдеться не тільки про почуття, а і про красу природи, про дружбу, різні ігри молоді.
Також до обрядових пісень належать і купальські пісні. Вони присвячені гулянням на свято Івана Купала. У цих піснях розповідається про кохання, засоби привороту коханих і про рослини, які для цього використовувались. Дівчата в'язали віночки, потім пускали річкою. Хто з хлопців спіймав віночок, той і мав право одружитися з дівчиною. Купальські пісні проникливі, мелодійні та жартівливі.
До обрядових пісень належать обжинкові пісні. У давні часи спочатку співали пісень про добрий урожай, наче просили його бути щедрим, багатим, оспівували сприятливу погоду, а вже потім починали жнива. У цих піснях бажали господареві гарного врожаю та здоров'я.
Цей обряд дожив і до наших часів. І зараз у багатьох селах спочатку косар робить перший сніп, а потім вже комбайн збирає урожай.
До величальних пісень належать щедрівки та колядки. Щедрівки завжди присвячувались господарям та їхнім дітям із побажаннями добра, злагоди, щоб була у їхній родині «повна чаша».
У колядках же з гумором возвеличувались багатство господаря, його зовнішність, вдача, тому це веселі, святкові пісні.

Безкоштовно скачати реферат "Відомості про обрядові та величальні українські народні пісні" в повному обсязі