Реферат: Бойовий шлях українських січових стрільців


Рубрика: Історія України
Вид: реферат
Мова: український
Розмір файлу: 18 кБ

Скачати реферат

На протязі всього свого тяжкого, тернистого шляху легіон УСС супроводжувала тяжка доля битв, голоду і недовіри.
Майже весь час легіонери викликали підозру у свого австрійського командування. Але січовики все одно виконували їх накази, бо знали, що без них весь український народ Галичини загине під тиском російського самодержавства. Тому вони билися до останньої краплі крові, за волю українського народу, за свою честь і славу, навіть коли знали, що їх чекає неминуча загибель.
Взагалі легіон УСС був визнаний німецьким урядом найліпшим з усіх австрійських підрозділів, але його досягнення так і не були виправдані його власним урядом. В той час на Галичині діяли школи по підготовці майбутніх легіонерів. І завдяки цим школам легіон УСС був відновлений, після того як перший полк УСС був розбитий на горі Лисонній а точніше на становищах в Потуторах. УСС зробили великий внесок в формування українського війська, а отже і української державності. Я вважаю, що ми всі повинні знати, як наші воїни легіону, у визвольній боротьбі вкрили себе безсмертною славою. Молоді, переважно сільські, хлопці показували дива героїзму на полях битв першої світової. Скільки їх полягло ? А скільки померло від тифу, у неволі ? А скільки їх розстріляно у полоні?
Проте слава їх не помре ніколи бо ми завжди будемо пам'ятати про них, так як вони були носіями визвольних ідей і цим завоювали собі симпатії та любов українського народу, на віки!

Список використаної літератури:


1. Видиш брате мій /8 місяців серед УССів/ (книга належала бібліотеці Петлюри)/Д. С. Шухевич/ Львів, 1930 р.
2. Из боевого прошлого/Гордиенко И. М./Москва, 1957 г.
3. Воспоминания/О. Брусилов/Москва, 1951 г.
4. Нарис історії УСС/У. Безгрішний/Львів, 1923 р.
5. Історичний журнал від 25 березня 1995 р.
6. Газета "Діло" від 2 травня 1915 р.
7. Українські Січові Стрільці: до 500 річчя козацької слави./М. Р. Литвин; К. Є. Науменко/Київ, 1992 р.
8. Збірник стрілецьких пісень та віршів/під ред. М. П. Глянцева/ Львів, 1968 р. Безкоштовно скачати реферат "Бойовий шлях українських січових стрільців" в повному обсязі