Реферат: Постаті шістдесятників у романі Ірини Жиленко "Нomo feriens"


Рубрика: Українська література
Вид: реферат
Мова: український
Розмір файлу: 30 кБ

Скачати реферат

Найбільш переконлива портретна схожість досягається лише у тому випадку, коли письменник виконує роль уважного співрозмовника, спостережливого очевидця, послідовного хроніста, який бачив описувану ним людину у різних обставинах, спілкувався з нею. Відбираючи найголовніше, автор створює яскравий та неперевершений образ.
Активність мемуарних героїв неоднакова, вона варіює в залежності від ролі образу в спогадах, яка обумовлюється як об’єктивною суттю самої постаті, так і рівнем авторського знайомства з нею. Це не статичні фігури, а персонажі, які показані в дії, в часі, в умовах спілкування з мемуаристом. Мистецтво мемуариста полягає передусім у вмінні виявити у власній пам’яті факти, які характеризують епоху та її людей.
В. Кардін у книзі “Сьогодні про вчорашнє” відзначав, що у мемуаристиці герой – це ідейний та смисловий центр твору. Створюючи свого героя, автор не має права вигадувати та узагальнювати його риси. З одного боку в мемуарних образах закладений інформаційний аспект, з другого – його творча трансформація. Письменник підпорядкований точним фактам, які закарбувалися в пам’яті та збережені у документах. Від цієї точності залежить відповідність портрета оригіналу, варто її порушити, замінити факти вигадкою, портрет неминуче дещо втратить.
Особливе місце у мемуарних творах посідає принцип вираження авторської свідомості. Т. Симонова пропонує розрізняти відкриті та опосередковані форми авторського самовираження. До відкритих форм вона відносить автобіографічний сюжет, систему авторських роздумів, коментарів, оцінок. Опосередковані – містять портрети сучасників, описи, мовну образність. Спогадам Ірини Жиленко характерна саме така форма авторського самовираження. Важливу роль відіграють образні вислови та словосполучення, які передають емоційність та нестандартність світогляду мемуаристки та визначаються індивідуальністю її стилю. Мемуари належать поетесі. Отож, немає нічого дивного, що сторінки її спогадів помережані віршами, здебільшого власними.

Безкоштовно скачати реферат "Постаті шістдесятників у романі Ірини Жиленко "Нomo feriens"" в повному обсязі