Реферат: Степан Васильович Руданський - творчий шлях
Велику увагу Руданський приділяв записам подільських казок, оповідань та легенд, що не пройшло повз увагу I. Франка, в кол1 наукових інтересів якого фольклористика займала чільне місце. На основі зібраних легенд та переказів Степан Руданський написав 1856 року цикл поезій, що в першій редакції називався «Лірникові думи», а в другій — «Байки світовій в співах». Досконале знання украшської народної творчості допомагало поетові також при його перекладацькій роботі. Переклади «Слова о полку Iгopeвiм» та «Песни о вещем Олеге» витримані ним у дусі народних пісень та дум. «Великою сміливістю, коли не відвагою», називав М. Рильський доволі сильно забарвлений в національні українські тони здійснений Руданським переспів Гомерової «Іліади».
Поетична мова пісень, казок, легенд, присл1в'їв, засіяна в душі молодого Руданського, зійшла буйним зелом його ліричних віршів, співомовок, байок та поем — yciєї оригінальної та перекладацької діяльності.
На прикладі творчості Руданського яскраво видний той життєвий процес взаємозбагачення, який існує між поезією мас i поезією одиниць. Руданський не був би тим загальновизнаним поетом, якби його творчість не увібрала в себе усе краще, що є у фольклорі. Водночас саме завдяки таланту Руданського народна поезія збагатилася таким шедевром як «Повій, вітре, на Вкраїну», «Ти не моя» i кристалізованими варіантами народних усмішок-співомовок.
Безкоштовно скачати реферат "Степан Васильович Руданський - творчий шлях" в повному обсязі