Реферат: Меценатство в Україні


Рубрика: Історія України
Вид: реферат
Мова: український
Розмір файлу: 13 кБ

Скачати реферат

Сьогоднi рух благодiйництва в Українi вiдроджується. Прикладом є дiяльнiсть Галини Пiдопригори з Харкова, яка будує церкви, утримує дитячий притулок, допомагає бiблiотекам. Вона є вiце-президентом Лiги Українських Меценатів, яку засновано канадським бiзнесменом Петром Яциком. Вiн пiдтримує й українську культуру в Канадi. За його фiнансовою допомогою в Торонтському унiверситетi створено iнформацiйний центр.
Найбiльшої пiдтримки меценатiв i спонсорiв в Українi зараз отримує мистецтво. Бiльшiсть концертiв, вистав, конкурсiв проходять при сприяннi спонсорiв. На жаль, бiблiотеки як установи культури в залученнi спонсорiв i меценатiв значно вiдстають вiд закладiв мистецтва.
Перед бiблiотеками стоїть завдання вiдродити давнi українськi традицiї меценатства. Цьому сприяє i Закон України “Про благодiйництво та благодiйнi органiзацiї” та податкове законодавство, яке передбачає пiльги для тих, хто займається благодiйництвом i отримує допомогу.
Виникають численні питання (зокрема у громадських організацій із податковою інспекцією) через відсутність актуального та пристосованого до реалій законодавчого положення чи закону, що регулював би партнерські відносини між державою та громадянським сектором від "а" до "я". Експерти зазначають також, що у рамках чинного законодавства бізнес завжди лишатиметься осторонь вирішення соціальних проблем. Єдина форма взаємодії бізнесу та громадського сектору, яка передбачена чинним законодавством, — благодійна діяльність, у рамках якої коммерційна фірма має право надавати безоплатно товари, послуги та грошові кошти населенню, розмір такої благодійної допомоги не повинен перевищувати 4% доходу фірми за попередній звітний період. Згідно чинного законодавства на сумму "благодійності" зменшується база оподаткування прибутку фірми, тоді як за кордоном на сумму благодійної допомоги зменшується розмір сплачуваного податку. Нерозвиненість українського мецентства пов’язане із несформованістю середнього класу, адже за статистикою в США, де кошти від пожертвувань складають 60% обсягу валового продукту, благодійністю займається кожен третій представник середнього класу і лише дуже невелика кількість (близько 10% дуже багатих людей).43 Що стосується меценатства корпоративного, то ним в Україні займаються в основному великі бізнес-структури і дуже незначна кількість середній фірм, що пов’язано із обмеженими фінансовими можливостями та складністю процедури, адже, за свідченнями деяких бізнесменів, щоб подарувати школі комп’ютор "треба підготувати цілу купу паперів і довести, що ти цей комп’ютор не продав і не приховав прибуток від держави".44 Разом із тим, за результатами опитування, проведеного Західно-Українським ресурсним Центром серед підприємців України, 66,3% представників бізнесу в принципі не проти меценацтва і лише 5% вважають, що це марне витрачання грошей і часу.

Список використаної літератури:


1. Закон України “Про благодійництво та благодійні організації” від 16 вересня 1997 року N 531/97-ВР.
2. Голимба В.І. Історія благодійництва в Україні. – К., 2002.
3. Субтельний О. Історія України. – Львів, 2002.
4. Меценатство в Україні / За ред. Коваленка Р.В. – Харків, 2003. Безкоштовно скачати реферат "Меценатство в Україні" в повному обсязі