Реферат: Рок-музика після 2-ої світової війни
Боб Ділан все гостріше почував обмеженість своєї аудиторії, вузькість стилістичних рамок жанру. І Боб Ділан запропонував своїй старій пастві коротку програму зовсім нової, «електричної» музики. Почувши гітарні завивання, фолк-пуристи завили у відповідь, а нова музика Ділана вже вливалася живлющим струменем у рок. «Бітлз» і Ділан затрясли всю основу молодіжної культури, змінили звучання року і напрямок його розвитку, відкрили принципи, що є основними і сьогодні. Ділан політизував «Бітлз»: саме він змусив їх побачити в популярності привід для уточнення цивільних позицій, а також ідеальну можливість обнародувати власні думки про події, що хвилюють усіх. Зв'язування «Бітлз»-Ділан стала рушійною силою року 60-х. І все-таки навіть вона не вичерпувала собою весь розмах молодіжного руху.
Назустріч їм з Мемфіса виплеснувся потік різкого, «брудного» соула. Десятиліття рухалося до своєї кульмінації, наростало розжарення расових зіткнень, і музика соул - разом з такими гігантами джазу, як Майлз Девіс, Джон Колтрейн, Чарльз Мінгус чи Ерік Дольфи, - вийшла в авангард цієї боротьби; горда міць негритянської самосвідомості втілилася в ній повною мірою. Чорна поп-музика зробила такі заяви про расове звільнення, про які ще років десять назад страшно було і подумати. Але, може бути, головною перемогою того часу стало злиття двох культур: білої і чорної. Це був яскравий, святковий, злегка навіжений союз, для якого, здавалося, нічого не залишилося неможливого. У новій музиці втілилася мрія про єднання і рівність, гармонії і терпимості.
В другій половині десятиліття на рок обрушилися лиха: «Бітлз» оголосили про остаточне припинення концертної діяльності, у 1966 році Боб Ділан потрапив в автокатастрофу і на цілий рік був виключений із творчого процесу, у 1967 році за збереження наркотиків були арештовані Мік Джаггер, Кейт Річардс, Брайн Джонс - члени групи «Роллінг Стоунз».
У січні 1968 року Ділан випустив «Джон Уеслі Хардінг» - альбом, начебто б усе що ще досліджує здоров'я нації, що розпадається зсередини, але вже зовсім позбавлений фарб і зухвалий-зухвалий у своїй акустичній простоті. Цей альбом привів до повного перегляду рок-н-рольних цінностей. Знову спалахнув інтерес до блюзових гітаристів, у хіт-парадах зазвучали госпелз, одержали визнання групи акустичного звучання, якось по-новому стали відноситися навіть до виконавців кантрі-енд-вестерна. Рок-н-ролл, а пізніше так зиваний «авангард» відповідали за часом бунтам, що потрясають основи суспільства. Ален Дістер, автор книги «Англійська рок»: «Рок, який вклинився в життя суспільства, діє глибинно. Про нього судять по його поверхневих, зовнішніх проявах, по одязі, і охоче не зауважують, що приховано за цим розфарбованим фасадом: поставлені під сумнів традиційні цінності, такі як армія, політика, релігія, і виник новий погляд на взаємини між людьми ... Рок- це спілкування. Він - звукове тло цілого покоління, що ототожнює себе з ним». На початку 70-х спостерігається криза рок-сцени. Рок перетворилася в крамницю екзотичних товарів з вітриною у всю стіну. Рок стає усе більш комерційною музикою, відбувається повний відхід від духовних коренів року, породженого і створеного для бунта.
Список використаної літератури:
1. Українська та зарубіжна культура. Підручник. – К., 1999.
2. Історія музики. – М., 2000.
Безкоштовно скачати реферат "Рок-музика після 2-ої світової війни" в повному обсязі