Реферат: Малювання нескладного натюрморту з двох предметів
Мета уроку: поширити знання про жанр натюрморту; розвивати практичні навички роботи аквареллю; удосконалювати вміння вибудовувати предмети, о складають натюрморт, добирати необхідні відтінки, інтенсивність кольору та півтони, передавати об’єм, фактуру зображуваних предметів.
Тип уроку: розширення та поглиблення знань і вмінь.
Техніка виконання: живопис аквареллю.
Обладнання: для вчителя – репродукції картин видатних художників (у жанрі натюрморту), роботи учнів попередній років; для учнів – акварельні чи гуашеві фарби, палітра, товсті і тонкі пензлі, склянка з водою, альбом, словник для запису термінів з образотворчого мистецтва.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Вчитель психологічно настроює дітей до сприймання нового матеріалу.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Малюнок акварельними фарбами натюрморту “Глечик і яблуко”.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Актуалізація опорних знань учнів.
Отже пригадаємо види образотворчого мистецтва (живопис, скульптура, графіка, декоративно-прикладне мистецтво, архітектура).
До жанрів образотворчого мистецтва належать: портрет, пейзаж, натюрморт, історичний, батальний. Анімалістичний.
2. Словникова робота.
Жанр – вид творів мистецтва, який характеризується певними ознаками.
Зображення тварин називається анімалістичним жанром.
Картини, присвячені подіям і сценам повсякденного життя, належать до побутового жанру.
Твори, які зображують історичні події належать до історичного жанру.
Картини, присвячені воєнним подіям – битвам, епізодам війни, належать до батального жанру.
- А як називається жанр, що зображує краєвид? (Пейзаж)
Жанр в якому відображена людина або група людей називається портрет.
3. Вступна бесіда.
- Подивіться на репродукцію картини І.Т. Хруцького “Квіти і плоди”. Назвіть предмети, зображені на ній.
(Ваза, кошик, склянка, букет квітів, персики, лимони, груші, диня, виноград)
- Картину, н якій зображено групу неживих предметів (квіти, овочі, фрукти, предмети домашнього вжитку), називають натюрмортом.
Перший натюрморт з’явився в Голландії на початку ХVІІ століття. Голанці були в цей час одними з найбагатших у світі. Люди гостріше і тонше відчували навколишній світ, красу природи. Вони милувалися предметами, серед яких проходило їхнє життя. Це був період розвитку голландського мистецтва. Вміти бачити красу в звичайному – важлива риса Голанських художників. Дуже часто у назві картин використовувалося слово “сніданок”: “Сніданок з курчат”, “Сніданок з шинкою”. Натюрморти, написані художниками, розповідають також про життя і побут їхніх володарів. Дивишся на таке зображення і думаєш, що господар цих речей відійшов на хвилинку і незабаром повернувся.
4. Продовження бесіди.
Перед вами поставлено складне завдання – написати з натури акварельними фарбами натюрморт з яблука і глечика і драпіровки (тканини), передати за допомогою кольору характер цих предметів, їх об’ємність і фактуру. Предмети знаходяться на першому плані, їх треба планувати так, щоб вони були не занадто низько щодо лінії горизонту, але не високо.
Основні етапи.
1. Аналізуємо форму предметів, з яких складається натюрморт.
2. На дошці опрацьовуємо компоновку предметів.
3. Правильно компонуємо предмети на папері, щоб зберегти рівновагу композиції.
4. Намічаємо легенькими лініями зображувальні предмети, а потім промальовуємо детальніше форму кожного. Намічаємо основні кольори, місце світла, напівтіні і півтіні. Звертаємо увагу на найсвітліші плями (відблиски) та найтемніші.
(Учитель працює разом з учнями)
На цьому етапі роботу завершено. На наступному уроці продовжимо працювати фарбами.
Безкоштовно скачати реферат "Малювання нескладного натюрморту з двох предметів" в повному обсязі