Реферат: Львівський музей українського мистецтва
Львівський музей українського мистецтва – це зібрання творів українського образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Мистецтво XIX – поч. ХХ ст. представлено творчістю митців: Володимира Гнатюка , Станіслава Людкевича , Філарета Колеси , Василя Щурата та інших. Першим його директором був відомий вчений Іларіон Семенович Свєнціцький. У перші роки існування музей обмежив свою діяльність збиранням і вивченням стародавнього мистецтва, і лише згодом , завдяки зусиллям ентузіастів , його зацікавлення розширились.
У 1913 році Національний музей був відкритий для публічного відвідування. Він розмістився в просторих залах придбаного будинку, де знаходиться й тепер.Відтоді музей стає відомим у Західній Україні та
за її межами, встановлює тісні взаємини з іншими музеями, зокрема Києва, Москви, Петербурга. Сюди ввійшли полотна , подаровані, зокрема, визначними діячами російської культури О.Шахматовим , О.Соболєвим, В.Васнецовим , твори народного мистецтва та українських митців-професіоналів.
Тепер у музеї зібрані цінні колекції творів стародавнього мистецтва, мистецтва , мистецтва ХІХ- початку ХХ ст. , українських радянських професійних та народних художників. У фондах стародавнього мистецтва є памятки ХІІ-ХІV ст. – бронзові ікони, фрагменти декоративного різблення по каменю тощо, що репрезентують мистецтво доби Київської Русі.
Зібрання ікон – одне з найкращих і найцінніших на Україні.Експозиція
музею дає доволі повне уявлення про шляхи розвитку українського іконописного малярства ХІV-ХVІІІ ст. Бурхливий розвиток українського мистецтва ХVІІ ст. зумовлений боротьбою українського народу за соціальне й національне визволення та воз’єднання України з Росією, широко ілюструє чимала збірка творів тогочасного малярства.Особливо цінні твори двох найвизначніших митців – Йова Кондзелевича ( автора славнозвісного Богородчанського іконостаса ) та Івана Рутковича. Обидва художники залишили нам прекрасні твори , в основу яких покладені вже не абстрактні уявлення про потойбічний світ , а глибоке знання життя , вивчення натури.
Серед живопису ХVІІІ ст. слід згадати цікаву колекцію портретів майстрів О. Білявського , І.Барановського та Л. Долинського , вихованців художніх академій Рима й Відня.
Чимала кількість творів декоративної різьби ХVІІ-ХVІІІ ст. дає змогу простежити розвиток цієї галузі українського мистецтва. Не дуже велика збірка старовинної скульптури має зразки кам’яної і дерев’яної скульптури.
Про блискучий розвиток книжкової мініатюри та орнаменту, високий художній рівень оформлення книжок на Україні свідчить колекція рукописів XIV-XVIII ст. і зібрання перших стародруків, з-поміж яких московський ”Апостол”(1564) та львівський “Апостол” (1573-1574) І.Федорова. Багату експозицію стародавнього мистецтва доповнюють окремі колекції гравюр та гаптувань XV-XVIII ст., металевий посуд та інші зразки прикладного мистецтва, що мають велику пізнавальну та історичну цінність. Значне місце в музеї посідають роботи українських художників XIX-XX ст., головним чином західноукраїнських. Це дає змогу глибоко вивчити своєрідні риси та особливості західноукраїнського мистецтва, познайомитися з течіями та напрямками, зумовленими специфікою політичного й культурного життя українського народу під владою Австро-Угорщини, а пізніше – панської Польщі.
Серед мистецьких творів цього періоду особливо цінні “ Автопортрет” Т. Шевченка роботи часів заслання , його ж гравюри з картин К.Брюллова і Рембрандта , а також кілька картин К. Трутовського ( “Дівчина з снопами” , “Побачення” ). Широко представлена творчість митців , що працювали на західних землях України в ІІ пол.ХІХ ст., зокрема К.Устияновича і Т.Копистинського – піонерів реалізму в західноукраїнському живописі. З творів К. Устияновича найліпші “ Т.Шевченко на засланні” , “Гуцул”. Кілька картин ілюструють творчість видатного портретиста , пейзажиста та майстра жанрової картини І.Романчука ( “ З дороги” , “ Лісовий краєвид” ).
Список використаної літератури:
1.Скарби музеїв України “ Львівський музей українського мистецтва”.
2.В.Е.Арофікін “ Львівський музей українського мистецтва”.
Безкоштовно скачати реферат "Львівський музей українського мистецтва" в повному обсязі