Реферат: Самостійні заняття фізичними вправами


Рубрика: Фізкультура, спорт
Вид: реферат
Мова: український
Розмір файлу: 20 кБ

Скачати реферат

Відомо, що активні заняття фізичною культурою і спортом, а також використання природних сил та гігієнічних чинників у поєднанні з фізичними вправами, є змістовною стороною фізкультурно-оздоровчої рухової активності.
Тому метою можна назвати, головне це оздоровче завдання спрямоване на фізичне вдосконалення, без шкідливого впливу на організм.
Оздоровчі завдання. Вони, якщо говорити узагальнено полягають у підвищенні енергопотенціалу людини. Практично ж вони зводяться до загартування природними силами( водою, повітрям, сонячною радіацією) до покращення стану організму завдяки раціональному харчуванню, до покращення стану організму шляхом нормалізації роботи психіки, до розвитку таких фізичних якостей як сила, прудкість, витривалість, гнучкість.
Ведення активного способу життя, в якому вагоме місце посідає оздоровче самостійне тренування – позитивне явище, яке, однак, вимагає наукового підходу до його організації. Тут необхідно дотримуватись певної послідовності дій: від визначення засобів оздоровчого тренування залежно від індивідуальних особливостей людини та виявлення мотивів занять фізичними вправами до постановки завдань залежно від етапу та тривалості занять та до організації самоконтролю.Реалізація завдань та очікуваних результатів, що обумовлені мотивами занять самостійними фізичними вправами, можлива лише за умови знань особливостей їх засобів.
Незважаючи на те, що в сучасних умовах державним пріоритетом фізичного виховання молоді є зміцнення здоров’я, стан здоров’я студентської молоді країни невпинно погіршується. Поряд з погіршенням умов існування (харчування, навколишнє середовище, медичне лікування тощо) такий стан поглиблює низька особиста фізична культура переважної більшості студентів.
Недостатньо обґрунтовано й оптимальні рухові режими для профілактики захворювань. Нерозв’язаним є питання розрахунку рівня навантаження, яке найбільшою мірою сприяло би покращенню фізіологічних і біохімічних показників, які визначають резерви здоров’я. Вирішення цих питань та встановлення допустимих верхніх меж навантаження є особливо важливим для студентської молоді, яка займається самостійними оздоровчими вправами.
Але в наш час більшість студентів не приділяє увагу самостійним заняттям. Не працює над своїм тілом, і не удосконалює його. Більш того вони не відвідують пари фізичної культури, які підібрані спеціально для їх фізичного розвитку.
Серед причин, які заважають займатися фізкультурно-спортивною діяльністю, студенти молодших курсів назвали відсутність необхідних умов (22-26%) і фінансові труднощі (24-26%); на старших курсах – відсутність інтересу (23-33%) і фінансові труднощі (21%).
Виконання фізичних вправ в процесі оздоровчого самостійного тренування супроводжується втомою. Знання ознак і причин втоми, а також принципів організації відпочинку є необхідною умовою отримання максимального оздоровчого ефекту від самостійних тренувань.
При розробці власних індивідуальних тренувальних систем необхідні будуть знання основних теоретичних положень, які лягають в основу їх створення. Недотримання основних принципів при розробці індивідуальних оздоровчо-тренувальних програм є основною причиною травматизму при виконанні фізичних вправ.

Безкоштовно скачати реферат "Самостійні заняття фізичними вправами" в повному обсязі