Реферат: Вплив позакласних занять фізичною культурою на показники фізичного стану та здоров’я учнів старших класів


Рубрика: Фізкультура, спорт
Вид: реферат
Мова: український
Розмір файлу: 35 кБ

Скачати реферат

В умовах сучасного світу з появою пристроїв, що полегшують трудову діяльність (комп'ютер, технічне устаткування) різко скоротилася рухова активність людей у порівнянні з попередніми десятиліттями. Це, в остаточному підсумку, приводить до зниження функціональних можливостей людини, а також до різного роду захворюванням.
Інтелектуальна праця різко знижує працездатність організму. Але і фізична праця, характеризуючи підвищеним фізичним навантаженням, може в деяких випадках розглядатися з негативної сторони.
Узагалі, недолік необхідних людині енерговитрат приводить до неузгодженості діяльності окремих систем (м'язової, кістковий, дихальної, серцево-судинної) і організму в цілому з навколишнім середовищем, а також до зниження імунітету і погіршенню обміну речовин.
У той же час шкідливі і перевантаження. Поетом і при розумовому, і при фізичній праці необхідно займатися оздоровчою фізичною культурою, зміцнювати організм.
Фізична культура робить оздоровчий і профілактичний ефект, що є надзвичайно важливим, тому що на сьогоднішній день число людей з різними захворюваннями постійно росте.
Фізична культура повинна входити в життя людини з раннього віку і не залишати її до старості. При цьому дуже важливим є момент вибору ступеня навантажень на організм, тут потрібний індивідуальний підхід. Адже надмірні навантаження на організм людини як здорового, так і з яким-небудь захворюванням, можуть заподіяти йому шкоди.
Однак, як ми можемо бачити за результатами дослідницької роботи, заняття фізичною культурою на уроці в школі не дає бажаного результату. Показники сили, швидкості і гнучкості тих, хто займається позакласною роботою з фізкультури чи спортом значно вище, ніж у тих, хто не займається. Те ж саме і зі здоров'ям учнів. Показники здоров'я значно краще в спортсменів, чим у тих, хто займається фізичною культурою тільки в школі.

Список використаної літератури:


1. Дембо А.Г. «Врачебный контроль в спорте». Москва. Медицина.1988.
2. «Физические тренировки как средство укрепления здоровья». Обзоры поважнейшим проблемам медицины, Москва. 1988.
3. «Медицинские проблемы физической культуры». Выпуск 9. Киев. «Здоров’я». 1984.
4. Володько Я.Т. «Нужен ли сердцу покой». Минск. «Полымя». 1985.
5. Анатомия человека: Учебник для техникумов физической культуры / Під ред. А.А. Гладишевої. — М.: Физкультура и спорт, 1977. – 343 с.
6. С.Л. Аксельрод «Спорт и здоровье».
7. Л.А. Лещинский. Берегите здоровье. М., «Физкультура и спорт», 1995.
8. Дёмин Д.Ф. Врачебный контроль при занятиях ФК.
9. Дубровский В.И. Движения для здоровья // Физкультура и спорт. - 1989.
10. Физиология человека / Под общ. ред. проф., докт. мед. наук Н.В. Зимкина. - М.: Физкультура и спорт, 1970.
11. Теория и методика физического воспитания / Под общ. ред. А.Д. Новикова, Л.П. Матвеева. Т.1. - М.: Физкультура и спорт.
12. Физическая культура: Учеб. пособие для студентов сред. спец. учеб. заведений / Н.В. Решетников, Ю.Л. Кислицын. - М., 1988.
13. Физиология человека / Под общ. ред. И.М. Серопегина. - М.: Физкультура и спорт, 1961.
14.Физическая культура студента: Учебник /Под ред. В.И. Ильинича.-М.: Гардарики,1999.
15. Физическая культура: Учебное пособие / Под ред.В.А. Коваленко.- Изд-во АСВ, 2000. Безкоштовно скачати реферат "Вплив позакласних занять фізичною культурою на показники фізичного стану та здоров’я учнів старших класів" в повному обсязі