Реферат: Леонід Брежнєв
Леонід Ілліч Брежнєв народився 19 грудня 1906 року в родині робітника-металурга. Однак, незважаючи на робоче походження і ранній початок трудової діяльності (у 1921 році 15-ти років від народження), він не зарекомендував себе активним суспільним діячем.
Тільки в 25-літньому віці Брежнєв вступає в партію, маючи за плечами закінчений у 1927 році Курський земле-меліоративний технікум, а так само визначений стаж керівної роботи.
У 1927-1930 роках він працював землевпорядником в Оршанському окрузі Білоруської РСР і в Курській губернії, начальником землевпорядної групи, завідувачем районного земельного відділу і заступника голови райвиконкому, а потім і заступником начальник керування Уральської області.
У 1935 році Брежнєв закінчує Металургійний інститут у місті Дніпропетровську і якийсь час працює за спеціальністю, інженером на металургійному заводі, потім директором технікуму.
Таким чином, Л. І. Брежнєв опиняється на передових рубежах революційних перетворень у країні.
Кінець 20-х, перехід до колективізації, і землевпорядник Брежнєв знаходить своє місце в перетворенні в життя політики партії, нехай і не маючи партійного квитка. Потім - перші п'ятирічки. Відповідно змінюється його професійна діяльність. Утім, подібний початок шляху характерно для багатьох наших керівників партії і держави, що висувалися і У 1937 році починається його політична кар'єра. У травні він стає заступником голови виконкому Дніпродзержинської міськради, а через рік опиняється в обкомі партії в Дніпропетровську.
Важко зараз сказати, чи опікав його хто-небудь у цей час, але вся наступна кар'єра Л. І. Брежнєва відбувається при самій активній підтримці тодішнього першого секретаря ЦК Компартії України, а потім і секретаря ЦК ВКП (б) Н. С. Хрущова.
У 1939 році Л. І. Брежнєв займає посаду секретаря Дніпропетровського обкому партії, у період Великої Вітчизняної війни і до 1946 року - заступник начальника політуправління фронту, начальник політвідділу армії, начальник політуправління фронту, округу.
Потім Л. І. Брежнєв повертається на цивільну партійну роботу, стаючи в 1946 році першим секретарем Запорізького, а в 1947 році Дніпропетровського обкомів Компартії України.
Тут він знайшов чимало своїх майбутніх найближчих співробітників на вищих посадах у партії і державі. Деякі з них пішли за Л. І. Брежнєв у Молдавію, коли в 1950 році він став першим секретарем Компартії цієї республіки. Тут до їхнього числа приєднався, що займав тоді посаду завідувача відділом пропаганди й агітації ЦК Компартії Молдавії К. У. Черненко.
Список використаної літератури:
1. Історія СРСР в персонах. – К., 1994.
2. Історія України. Підручник. – К., 1992.
Безкоштовно скачати реферат "Леонід Брежнєв" в повному обсязі