Реферат: Рівненська область



Рівненщина має всі необхідні передумови для потужного соціально-економічного розвитку: вигідне географічне положення, розвинуту інфраструктуру транспорту і зв’язку, значний промисловий потенціал, високий науково-технічний потенціал, кваліфікованих робітників, значні запаси природних сировинних ресурсів.

Окрім вагомого промислового потенціалу значним поштовхом до економічного розвитку регіону та залучення зовнішніх інвестицій стане запровадження вільної економічної зони в поліських районах Рівненщини. Великі дивіденди отримає область від прийняття закону про атомну енергетику, адже це має спричинитися до значного здешевлення електроенергії на Рівненщині, оскільки на її території розміщена атомна електростанція.

Хоча Рівненщина є аграрним регіоном, який у силу кліматичних умов та наявних грунтів ніколи не стане "житницею" України, розвиток у ній сільськогосподарського виробництва має непогані перспективи. Насамперед ідеться про відродження льонарства та хме-лярства, розвиток цукрової промисловості. Для цього необхідні значні капіталовкладення, але, за прогнозами фахівців, вони швидко мають себе окупити.

Негативними чинниками, що впливатимуть на розвиток регіону, є радіоактивне забруднення значної частини території області внаслідок аварії на ЧАЕС, високий рівень безробіття та особливості вікової структури населення: адже кількість осіб пенсійного віку майже дорівнює кількості працездатного населення області.

Стабільний розвиток інституцій громадянського суспільства зумовлює постійне поглиблення процесів демократизації на теренах Рівненщини. Вже відбулася політична структуризація населення області, яке висловлюється на користь національно-демократичних сил. Постійно нагромаджуються приклади позитивної співпраці громадських організацій з органами влади, що з часом перетворить несміливі кроки управлінських структур до співпраці з НДО на повноправне міжсекторне партнерство.

Частішими стають випадки відстоювання населенням Рівненщини своїх прав шляхом проведення стихійних мітингів, пікетувань та використання інших форм протесту (як колективних, так і одноосібних).
Збільшення кількості недержавних засобів масової інформації унеможливлює монополізацію ринку інформаційних послуг. Наявність незалежних ЗМІ та партійної преси різного політичного спрямування забезпечує різнополюсні погляди на проблеми.

Отже, розвиток інституцій громадянського суспільства і незалежних ЗМІ, підвищення активності громадян у сфері самоврядування та у відстоюванні своїх інтересів поряд із розвитком економіки, залученням інвестицій та підвищенням рівня регіонального менеджменту стануть визначальними чинниками розвитку Рівненщини на шляху демократизації.

Безкоштовно скачати реферат "Рівненська область" в повному обсязі