Реферат: Флора Чивчинських гір
Чивчинські гори розташовані у витоках річок Білий і Чорний Черемош. Межа їх проходить долиною р. Сарата до злиття її з р. Перкалаб і утворення Білого Черемошу.
Далі вона йде долиною р. Маскотин через перевал Шия, охоплюючи полонину Глистувата, долиною Чорного Черемошу до с. Буркут, а звідси долиною потоку Прелучний – до вершини хребта, по якому проходить кордон між Україною та Румунією.
Геологічна будова Чивчинських гір складна і неоднорідна. Це зумовлено їх приналежністю до Мармароського кристалічного масиву – єдиного в Українських Карпатах, де на поверхню виходять найдавніші метаморфічні утворення: палеозойські кристалічні вапняки, сланці, доломіти (Цись, 1968).
Більша тривалість субаерального існування, тривала ізоляція від суміжних областей суші, а також своєрідна геологічна будова є однією з причин формування специфічної флори регіону.
Для Чивчинських гір властива складна структура ґрунтового покриву, що обумовлено значною різноманітністю ґрунтоутворюючих порід, геохімічною контрастністю смуг геологічних відкладів, частою повторюваністю й різновисотним заляганням однотипних геологічних субстратів та висотним діапазоном місцевості (Кучинський, 1978).
Загалом Чивчинські гори відзначаються низкою геолого-геоморфологічних, кліматичних та едафічних особливостей, які значною мірою позначились на формуванні фітобіоти регіону, її структурі та видовому складі.
Безкоштовно скачати реферат "Флора Чивчинських гір" в повному обсязі