Реферат: Острів Тасманія



На берегах Тасманії, порізаних затоками відкриваються чудові зелені долини, що ведуть до гористого центру острова на плоскогірї, де виблискують озера, підносяться заліснені горби і високі вершини, які півроку біліють від снігу. Серед них найвищий масив Бен-Ломонд, що піднімається більш як на 1,5 км над рівнем моря.

Численні озера, з яких народжуються річки, надають Тасманії цілком альпійського характеру. Майже в центрі острова лежить озеро Грейт-Лейк і озера Сент-Клер та Еко, що є витоками р. Деруент. Усі вони сховані глибоко в горах, оточені дикими зубчастими скелями і мають багато схожого з озерами Швейцарії та Шотландії.

І річки Тасманії зовсім не ті, що в Австралії. Вони народжуються з чистих гірських джерел або з вічно повгих озер і цілий рік шумливо течуть по камінню в глибоких долинах, промитих у сланцях і базальтах, крізь високі ліси з деревовидних папоротей, по яскравих квітучих галявинах і, нарешті впадають у вузькі фіорди. Річки Тасманії судноплавні в своїх гирлах, і по р.Деруент, наприклад, ходять судна кілометрів на 40 від моря.

Середня температура літа на острові 17-18?С, середня температура зими 7-8?С. Що ж до рослин, то з 1063 представників флори Тасманії тільки 300 неавстралійські. І тут чудові евкаліпти вкривають гірські схили. Один з видів евкаліпта досягає тут 100 і більше метрів заввишки (евкаліпт кулеподібний).

У вологих ущелинах ростуть такі деревоподібні папороті, що подібні до них навряд чи є ще десь, а також розкішна франклінова сосна, що є чудовим будівельним матеріалом для спорудження суден. Гарних квітів також не бракує: самі орхідеї тут мають 80 різних видів, і квітки їх часто настільки ж чудові, як і оригінальні.

Фауна острова повністю австралійська. Щоправда, тут водяться два сумчасті звірі, які вже не трапляються в Австралії, але вони, безумовно, жили там ще недавно, бо їхні кістки знайдено в новітніх осадах у печерах. Один з таких звірів – сумчастий вовк, а другий відомий під дивною назвою сумчастого чорта.

Сумчастий вовк завбільшки менший за нашого вовка, але такий самий сірий, лише впоперек спини його проходять кілька темних смуг. Це дуже сильна і кровожерлива тварина, яка завдавала багато лиха першим поселенцям Тасманії, тягаючи у них овець і телят. Постійне переслідування змусило сумчастого вовка відступити в глибину острова, в гори, в темні, неприступні для людини, ущелини і печери.

Сумчастий чорт завбільшки з нашого борсука, але у нього велика кругла голова з невеличкими злими очицями і жорстка, чорна, як вугілля, шерсть. Увесь день він спить, як мертвий, де-небудь у норі, під корінням дерева, бо боїться денного світла не менше, ніж наші сови.

Але вночі він зовсім перероджується і з кровожерністю куниці або тхора цілком спустошує курники; якщо ж неможливо поживитися там, то він нападає на все живе, з чим тільки може справитись, і нападає з завзяттям, люттю, озвірінням.

Інші види ссавців Тасманії всі австралійські. Те саме слід сказати і про її птахів: з 170 видів пернатих тільки 15 властиві виключно цьому острову.

Що ж до корінного населення острова, то його більше не існує. Все воно було винищене англійцями-колоністами, які у 1803 році прибули з Сіднею до Тасманії. У 1830 році уряд Тасманії вирішив за один раз переловити всіх тасманійців і переселити їх на один з півостровів Тасманії.

Безкоштовно скачати реферат "Острів Тасманія" в повному обсязі